Tegoroczne święta Wielkanocne są zupełnie inne, przypominamy Apostołów pozamykanych razem, siedzących w lęku i strachu. Pan Jezus Zmartwychwstały przychodzi jednak mimo zamkniętych drzwi i mówi „Pokój Wam”. Może  w tym roku nie będzie uczestnictwa w Eucharystii i rodzinnych spotkań, ale niech w tym czasie w Waszych sercach pojawi się Chrystus Zmartwychwstały, ze swoją mocą i siłą. Niech Jezus rozświetla Wasze życie przełamując to, co trudne. Niech Jezus napełni pokojem szczególnie tych, którzy w tym czasie doświadczają samotności.

Ks. Marek, ks. Michał, Łukasz, dk Paweł

  

W związku z sytuacją związaną ze stanem epidemii i ograniczeniami dotyczącymi zgromadzeń, w Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów. Zamiast tego polecamy obrzęd błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Liturgii domowej może przewodniczyć ojciec, matka bądź ktoś z domowników. Tekst obrzędu znajduje się poniżej. Mamy nadzieję, że taka jednorazowa sytuacja wzbudzi w nas refleksję na temat wartości modlitwy wspólnotowej i większego szacunku do kultywowanych tradycji.

Tekst do pobrania (.pdf)  - modlitwa błogosławieństwa pokarmów

 

   Kilka dni temu informowaliśmy, że jeden z nas miał kontakt z osobą zarażoną. Dziś otrzymaliśmy wynik badań, który niestety okazał się pozytywny.  Choć wszyscy czujemy się dobrze oznacza to, że stanowimy potencjalne zagrożenie dla Was, dlatego pozostaniemy w naszych mieszkaniach. Testowi zostaną poddani pozostali duszpasterze. Dla zwiększenia bezpieczeństwa kościół zostaje zamknięty dla wiernych, w liturgii uczestniczyć będą tylko osoby z Duszpasterstwa Akademickiego, z którymi duszpasterze akademiccy byli w ostatnim czasie w stałym i bezpośrednim kontakcie. W niedzielę i poniedziałek wielkanocny ks. Mariusz odprawi msze o godz. 10.30 i 18.00. Te dwie Eucharystie będą transmitowane (bez udziału wiernych z zewnątrz). Pozostałe msze odprawią księża w swoich pokojach.

            Na każdym etapie naszej aktywności zachowaliśmy bardzo dużą staranność (forma spowiedzi  z zachowanie dystansu 3 m między spowiednikiem i penitentem, dezynfekowanie palców po komunii świętej, szybka forma odwiedzin u chorych i każdorazowa dezynfekcja rąk). Osoby, które miały bezpośredni kontakt z duszpasterzami (Ks. Marek, ks. Michał, ks. Łukasz, diakon Paweł) w dniach od 30.03 (od godz. 16.00) – do 6.04 mogą zgłaszać się pod numer telefonu: 48 380 10 19 i 48 380 18 15, gdzie zostaną podane wstępne informacje i przekazane do Sanepidu, gdzie podjęte zostaną kolejne decyzje.

Jest dla nas ogromnym bólem, że bez naszej winy mogliśmy się stać źródłem zagrożenia dla Was. Pozostajemy w modlitwie i bardzo...

Szczęść Boże,

                W poniedziałek późnym wieczorem otrzymałem wiadomość, że jeden z nas w czasie posługi miał kontakt z osobą u której stwierdzono pozytywny wynik testu na koronawirusa.  Biorąc pod uwagę, rodzaj kontaktu i to, że osoba ta uskarża się na „przeziębienie’”, uznaliśmy, że sprawa jest poważna. Zgłosiliśmy się do sanepidu i podporządkowaliśmy się wszystkim zaleceniom czekając na badania i wynik testu, który w tym przypadku będzie rozstrzygający.

 Postanowiliśmy prosić Duszpasterzy Akademickich – którzy nie muszą przebywać w odosobnieniu by w miarę swoich możliwości odprawiali Eucharystię w naszej świątyni, dzięki temu kościół jest otwarty, ale taka decyzja sprawia, że Wielki Czwartek, a być może również inne dni Wielkiego Tygodnia spędzimy w swoich pokojach. Czekamy na wynik testu. Niestety w tych dniach nie będziemy mogli spowiadać, co wynika z troski o Was. Tak, czy inaczej wierzymy w to,  że nie tylko to, gdzie będziemy modlić się w Wielki Czwartek, Piątek  i Wigilię Paschalną, ale całe nasze życie jest w rękach miłującego Boga.  Niezależnie od tego gdzie będziemy, będziemy za Wami tęsknić i  będziemy z Wami w naszej modlitwie.

                                                                                              Polecamy się Waszej modlitwie
                                                                                      ks. Marek, ks. Michał, ks. Łukasz, diakon Paweł

Ps. Błogosławieństwo pokarmów w zapowiadanej formie będzie...

  1. Ewangelia, którą dzisiaj rozważamy, ukazuje Chrystusa, który zwyciężył szatana i uczy nas, jak pokonywać pokusę oddalającą człowieka od Pana Boga. W prefacji dzisiejszej Mszy Świętej będziemy dziękować Panu Bogu za ten wzór, który pozostawił nam Jezus Chrystus: „On poszcząc przez czterdzieści dni na pustyni własnym przykładem uświęcił okres pokuty, On zniweczył wszystkie podstępy szatana i nauczył nas zwyciężać pokusy do grzechu, abyśmy z czystym sercem obchodzili święta wielkanocne i w końcu doszli do Paschy wieczystej”. Zdecydowana postawa Jezusa Chrystusa jest przeciwieństwem tej, którą przyjmują Adam i Ewa w raju. Ich błędem było to, że podjęli dyskusję z szatanem, który swoje działanie rozpoczyna od budzenia wątpliwości: «Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?» Przewrotność szatana polega na łączeniu prawdy z fałszem. Obroną przed takimi zakusami szatana jest oparcie się na pewnych prawdach i jasnych zasadach.

 

  1. Chrystus podaje nam dzisiaj trzy ważne zasady życia moralnego: „Nie samym chlebem żyje człowiek” (Łk 4,4), „Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz”(Łk 4,8), „Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego” (Łk 4,12).

Zasady te nigdy nie tracą swojej aktualności. Nam, ludziom, potrzebne są żywe wzory, konkretne osoby, które potrafiły zrealizować takie zasady. Tymi osobami są święci. Każdy z nich jest żywym dowodem możliwości zrealizowania zasad, które przekazał nam Jezus...

PRZEGLĄD TECHNICZNY MAŁŻEŃSTWA

Konferencja dla małżonków

Monika i dk. Marcin Gajdowie

Prowadzący - Monika i dk. Marcin Gajdowie

Przegląd będzie miał formę konferencji z elementami pracy warsztatowej.

Tematyka: Specyfika powołania do małżeństwa, więzi małżeńskie, relacje małżonków z dziećmi, z czego mogą wynikać trudności w małżeństwie, kryzys w związku małżeńskim.

Sobota, 7 marca 2020
Aula główna UTH w Radomiu, ul. Chrobrego 31

09.00 – 09.30 – rejestracja uczestników

09.30 – 13.00 – wykład część 1 (przerwy kawowe)

13.00 – 14.00 – przerwa obiadowa

14.00 – 16.30 – wykład część 2 i odpowiedzi na pytania (przerwy kawowe)

16.30 – 17.00 – słowo ks. bp. Piotra Turzyńskiego

 

Koszt 15 zł od osoby – jeśli tylko możesz koniecznie przyjdź z małżonkiem!

Jeśli wahasz się z powodu kosztu – zadzwoń na numer 515 440 575, zawsze da się coś zrobić :)

W przerwach kawowych dostępne będą kawa/herbata/słodkości.

W przerwie obiadowej zainteresowanym zapewniamy domową zupę.

W czasie konferencji można będzie nabyć publikacje prowadzących (książki, płyty).

Zapisy przez FORMULARZ.

Wszelkie informacje pod numerem 515 440 575.

Pobierz plakat informujący o wydarzeniu:Monika Gajdadk. Marcin GajdaMonika i Marcin Gajdowie są małżeństwem od 1991 roku, mają czwórkę dzieci. Monika to pedagog ogólny i specjalny, choreoterapeutka i terapeuta chrześcijański. Marcin od czerwca 2016 jest duchownym Kościoła Katolickiego – diakonem stałym. To także lekarz, magister nauk o rodzinie, terapeuta chrześcijański, autor pieśni religijnych (m.in. "Pomódl się...

REKOLEKCJE ADWENTOWE

15-17.12.2019

Parafia św. Jadwigi Królowej w Radomiu

Nauki rekolekcyjne wygłosi

wykładowca filozofii i teologii dogmatycznej duszpasterz akademicki

  1. Janusz Pyda OP

Niedziela 15.12.2019

7.00 Msza święta z nauką ogólną

9.00 Msza święta z nauką ogólną

10.30 Msza święta z nauką ogólną (dla małżonków)

12.00- Msza święta z nauką dla rodziców

13.15 – Msza święta z nauką ogólną

18.00 – Msza święta z nauką dla młodzieży

Poniedziałek 16.12.2019

6.30 – Roraty (nauka rekolekcyjna po mszy świętej)

9.00 – Msza święta z nauką ogólną

18.00 – Msza święta z nauką ogólną

19.00 – Msza święta z nauką ogólną

Wtorek 17.12.2019

6.30 – Roraty (nauka rekolekcyjna po mszy świętej)

Spowiedź święta 7.30 – 10.00

9.00 – Msza święta z nauką ogólną

Spowiedź święta 16.30-19.30

18.00 – Msza święta z nauką ogólną

19.00 – Msza święta z nauką ogólną

1 .Boże słowo, które dzisiaj rozważamy, akcentuje prawdę o Jezusie Chrystusie, który jest centrum historii zbawienia. Prorok Izajasz, urodzony w 765 roku przed Chrystusem, zapowiada w I Czytaniu Mesjasza mówiąc: „Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego ścieżkami … On będzie rozjemcą pomiędzy ludami i sędzią dla licznych narodów” (Iz 2, 3-4). Misja Jezusa Chrystusa tworzy nową rzeczywistość. Dzięki temu św. Paweł, który stwierdził, że został zdobyty przez Chrystusa (por. Flp 3,12), może nas zapewnić w II Czytaniu: „Teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas niż wtedy, gdy uwierzyliśmy. Noc się posunęła, a przybliżył się dzień” (Iz 13, 11-12). Wymaga to odpowiednich decyzji i czuwania. Dlatego też św. Paweł dodaje: „Odrzućmy więc uczynki ciemności, a przyobleczmy się w zbroję światła! Żyjmy przyzwoicie jak w jasny dzień” (Iz 13, 12-13). Sam Jezus Chrystus zachęca nas w dzisiejszej Ewangelii: „Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie”.

2. Jezus Chrystus jest centrum historii. Ważne jest jednak to, aby Zbawiciel był także w centrum naszego życia; w centrum czasu, który nam daje Pan Bóg. W pierwszą niedzielę Adwentu, która rozpoczyna rok liturgiczny, Kościół w Polsce inauguruje nowy program duszpasterski pod hasłem „Eucharystia daje życie”. Realizowanie tego programu...

Msze św.

Parafia św. Jadwigi Królowej w Radomiu - logo

niedziele i święta

7.00, 9.00, 10.30,

12.00, 13.15, 18.00, 20.20

dni powszednie

7.00, 18.00, 19.00 (oprócz soboty)


Osobista adoracja
Najświętszego Sakramentu

adoracja

niedziele i święta

godz. 19.00-20.15

Kalendarz wydarzeń

Brak wydarzeń