S.O.S. Maryja

S.O.S. MaryjaS.O.S. Maryja została założona w 2007 roku przez jedną, niezależną osobę w wyniku coraz częściej pojawiających się potrzeb, problemów i próśb ludzi o modlitwę. Pomysł na taką wspólnotę zrodził się podczas jednych ze spotkań oazowych i w założeniu ta wspólnota miała być ukierunkowana przede wszystkim na młodych ludzi - stąd taka nazwa, a nie "kółka różańcowe". Na początku była to nieformalna grupa, do której dołączał każdy, kto chciał się modlić we wspólnych intencjach. Dołączało sukcesywnie coraz więcej osób, aż powstała trzecia, najmłodsza grupa. Po latach została oficjalnie zaaprobowana przez księży pracujących w parafii pw. św. Jadwigi Królowej i włączona jako kolejna ze wspólnot działających przy naszej parafii.
Celem S.O.S. Maryja jest zanoszenie do Maryi intencji, które są spisywane każdego miesiąca i wspólne, wzajemne modlenie się o to, by pomogła nam wyprosić je u swojego Syna.
Nasza wspólnota modlitewna składa się z 3 grup, w skład jednej grupy wchodzi 20 osób, czyli na chwilę obecną jest nas 60 osób modlących się w S.O.S. Maryja. Są dwie koordynatorki dla wszystkich trzech grup.