WTOREK, ŚRODA*, CZWARTEK   od 17.00 do 18.00

 * w okresie wakacji WTOREK i CZWARTEK

UWAGA: Protokół kanonicznego badania narzeczonych spisujemy po uzgodnieniu terminu z narzeczonymi poza dyżurem kancelaryjnym.

 

PORADNICTWO RODZINNE

PONIEDZIAŁEK  18.30 - 20.00

 

CARITAS - DYŻUR

NIEDZIELA po mszy świętej o godz. 10.30


  1. FORMALNOŚCI ŚLUBNE

Jeśli – w związku z zagrożeniem epidemiologicznym – została przeniesiona data ślubu, bardzo prosimy o informację i wcześniejszą rezerwację nowego terminu. W przypadku zmiany terminu ślubu, istnieje potrzeba dostarczenia nowych metryk chrztu – tak by okres między datą wystawienia metryki i nową datą ślubu nie była dłuższa niż 6 miesięcy. W przypadku ślubu konkordatowego istnieje koniczność sprawdzenia ważności dokumentu z USC, jeśli termin ważności dokumentu upływa przed nowym terminem ślubu, istniej konieczność uzyskania nowego dokumentu.

W przypadku zmiany terminu ślubu nie ma konieczności przeprowadzenia drugiego protokołu przedmałżeńskiego. Protokół przedmałżeński powinien być przeprowadzony w okresie od trzech do miesiąca do miesiąca przed ślubem. Na spotkanie na którym będzie przygotowany protokół można umówić się telefonicznie (tel. 506 251 825) lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Aby skrócić czas przeprowadzenia protokołu, bardzo prosimy o wcześniejsze przesłanie maila ze skanami (zdjęciami) następujących dokumentów i informacjami.

  1. Skany metryki chrztu i bierzmowania (jeśli sakramenty był w naszej parafii, prosimy o podanie rok)
  2. Skanu dokumentu z USC ( w przypadku ślubu konkordatowego), lub skan aktu małżeństwa cywilnego
  3. Prosimy również o przesłanie wypełnionego formularza.
  1. INTENCJE MSZALNE można zamawiać osobiście po każdej Eucharystii, można również zadzwonić (tel. 506 251 825) w godzinach w których czynna jest kancelaria parafialna. Ofiary za Msze św. można przekazywać w formie przelewów, bardzo prosimy o dopisanie krótkiej informacji np. Ofiara za msze 12.06.2020 godz. 7.00. Za Jana Kowalskiego. Numer konta parafii: 86 1240 5703 1111 0010 7815 7007
  2. ODBIÓR METRYKI CHRZTU, METRYKI BIERZMOWANIA. Jeśli to możliwe prosimy o przesłanie informacji z prośbą o wcześniejsze przygotowanie dokumentu (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Prośba może mieć taką formę: Proszę o przygotowanie swojej metryki chrztu. Marta Kowalska urodzona 12.03.1989 roku. Chciałbym odebrać metrykę w czwartek 14 maja w godzinach urzędowania kancelarii. Prosimy o odbiór metryki osoby zainteresowanej, osoby spokrewnione powinny mieć upoważnienie podpisane przez osobę zainteresowaną. Np. „Ja Marta Kowalska zamieszkała na ul. Lumumby 7 m. 49, 23-245 Stropy Niskie (nr. dowodu…….) upoważniam moją mamę Krystynę Kowalską zamieszkałą na ul. Obrońców Płaskostopia 5 m 12, 24-896 Szerokie Pięty (nr dowodu ………) do odbioru mojej metryki chrztu.
  3. ZAŚWIADCZENIE O PEŁNIENIU FUNKCJI CHRZESTNEGO LUB CHRZESTNEJ prosimy o osobisty odbiór dokumentu. Jeśli nie ma możliwości odbiory w godzinach otwarcia kancelarii zapraszamy w niedziele po mszach świętych. (wcześniej można skontaktować się telefonicznie w godzinach kancelaryjnych).
  4. CHRZEST ŚWIĘTY datę można ustalić telefonicznie (tel. 506 251 825) w godzinach w których otwarta jest kancelaria parafialna. Ustalenia dotyczące chrztu (terminu, niezbędnych dokumentów itp.) dokonywane są wyłącznie z rodzicami/rodzicem dziecka. Prosimy, by w tej sprawie nie dzwonili do nas dziadkowie lub krewni dziecka. Chrzty święte są na mszach świętych w niedziele o godz. 13.15.