1. Przypominamy, że cały czas obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw W niedziele nie ma Eucharystii o godz. 13.15, w dni powszednie Msza Święta o godz. 7.00 i 18.00, spowiedź przed Eucharystią. Kancelaria czynna we wtorek i czwartek.
 1. W tym tygodniu w czwartek 22 lipca, zapraszamy na Mszę Świętą z nabożeństwem ku czci św. Rity.
 2. Papież Franciszek na dzień 25 lipca 2021 czyli w liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny, dziadków Jezusa ogłosił I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Przygotował wzruszające Orędzie na ten dzień zatytułowane – „Ja jestem z Tobą przez wszystkie dni”. Zapraszamy do zapoznania się z tym Orędziem, które jest dostępne na naszej stronie parafialnej. Na Mszach Świętych w niedzielę będziemy się w sposób szczególny modlili się za naszych dziadków, żyjących i umarłych.
 1. W najbliższą niedzielę 25 lipca swoje imieniny świętuje ks. Krzysztof Wróbel, nowy wikariusz przybyły do naszej wspólnoty parafialnej. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach indywidualnych. Zapraszamy także na Eucharystię, w niedzielę o godzinie 18.00, w czasie której będziemy się modlić w intencji solenizanta.
 1. Również za tydzień w niedzielę 25 lipca Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki ogłosił Dzień Solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach...

 1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu obowiązuje letni porządek nabożeństw. W niedziele nie ma Eucharystii o godz. 13.15 (pozostałe Msze Święte bez zmian, ostatnia Eucharystia o godz. 20.20). W dni powszednie nie ma Mszy Świętej o godz. 19.00, (Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00). Spowiedź będzie możliwa przed każdą Mszą Świętą a kancelaria parafialna czynna będzie we wtorki i czwartki od godz. 17.00 do 18.00.
 2. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. W aktualnym wydaniu „Gościa Niedzielnego” ciekawe artykuły: o regule św. Benedykta, która pomoże nas wyprowadzić z chaosu i zagubienia; jak dostrzegać w swoim życiu obecność aniołów, jak również o potrzebie opowiadania młodym ludziom o życiu prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego a także wiele innych ciekawych artykułów.
 3. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia składamy jak najlepsze życzenia, a także dobrego odpoczynku i bezpiecznych wakacji dla wszystkich planujących swoje urlopy.

 1. Miesiąc czerwiec w Kościele radomskim jest tradycyjnie okresem zmian personalnych. Jak już wiemy dotychczasowy proboszcz naszej parafii Ks. dr Marek Adamczyk został mianowany rektorem WSD w Radomiu, a dotychczasowy wikariusz ks. dr Karol Kowalczyk ojcem duchownym tegoż seminarium. Także z mojej strony w obecności wspólnoty parafialnej chciałbym podziękować obydwu za wielki wkład duszpasterski i owocne prowadzenie ludzi do Boga. Życzymy obydwu księżom żywej wiary i zapału do posługi wśród alumnów czyli kapłanów jutra. Otoczmy ich naszą modlitwą by jak najlepiej wypełniali powierzone im posługi.

Jednocześnie serdecznie witamy ks. mgr Krzysztofa Wróbla nowego wikariusza w naszej parafii, który przybywa do nas ze Starachowic i ks. dra Pawła Gogacz nowego proboszcza, który był wychowawcą alumnów i nadal pozostaje wykładowcą filozofii w WSD w Radomiu. Prosimy o modlitwę by wraz z ks. Łukaszem tworzyli Boży, zgrany team duszpasterski, który będzie prowadził wspólnotę parafialną do Boga.

 1. Przypominamy o wakacyjnym porządku nabożeństw. W niedziele nie ma Mszy Świętej o godz. 13.15 i 15.00 (pozostałe Eucharystie bez zmian, ostatnia Msza Święta o godz. 20.20). W dni powszednie nie ma Eucharystii o godz. 19.00 (Msza Św. o godz. 7.00 i 18.00), spowiedź w dni powszednie przed Mszą Świętą. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna we wtorki i czwartki w godzinach 17.00 - 18.00.
 2. Zapraszamy do...

 1. Rozpoczynają się wakacje, od czwartku, będzie obowiązywał – przez lipiec i sierpień – wakacyjny porządek nabożeństw. W niedziele nie będzie mszy o godz. 13.15 i 15.00. W dni powszednie wieczorem nie będzie Eucharystii o godz. 19.00. Spowiedź w dni powszednie przed mszą świętą. Kancelaria w okresie wakacyjnym czynna będzie we wtorki i czwartki od 17.00-18.00.
 2. W tym tygodniu przypada:

1 czwartek miesiąca. Na mszy o godz. 18.00 będziemy się modlić za księży, siostry zakonne i kleryków pochodzących z naszej parafii, kapłanów którzy wśród nas pracowali i będziemy prosić o nowe powołania zakonne i kapłańskie.

1 piątek miesiąca. Po mszy porannej księża udadzą się do chorych. Może się zdarzyć – bo jest okres wakacyjny – że osoba, którą zwykle odwiedzamy w pierwszy piątek miesiąca będzie w tym czasie nieobecna, bardzo prosimy o przekazanie informacji panu kościelnemu. W pierwszy piątek miesiąca Spowiedź od godziny 17.00.

1 sobota miesiąca. Po mszy porannej spotkanie Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańca.

 1. W miniony środę ks. Biskup Marek Solarczyk powołał pochodzącego z naszej parafii ks. Jarosława Wojtkuna – który przez ostatnie piętnaście lat pełnił funkcję Rektora Wyższego Seminarium Duchownego - na proboszcza parafii sw. Kazimierza w Radomiu. Księdzu Jarosławowi gratulujemy nowych wezwań. Jednocześnie ks. Biskupa powołała ks. Karola Kowalczyka dotychczasowego wikariusza...

 

 1. We wtorek wypada 22 dzień miesiąca, zapraszamy na Eucharystię z modlitwami do świętej Rity o godz. 19.00.
 1. W tym tygodniu uczniowie kończą kolejny rok nauki, w piątek o godz. 8.00 zapraszamy wszystkich uczniów szkoły podstawowej na mszę kończącą rok szkolny. Będzie to okazja do modlitwy za wychowawców, nauczycieli i o szczęśliwy i bezpieczny czas wakacji.
 1. Grupy młodzieżowe („oaza”, ministranci) zaproponowały wspólne zakończenie roku formacyjnego dla wszystkich wspólnot w naszej parafii. Spotkanie zaplanowano na czwartek 24 czerwca, rozpoczniemy mszą świętą o godz. 19.00, a potem spotkamy się na parkingu przy Duszpasterstwie Akademickim. Szczegółowe informację można uzyskać u księży opiekującymi się poszczególnymi grupami.
 1. Niedziela za tydzień to ostatnia niedziela czerwca i od 1 lipca zmieni się porządek nabożeństw, i tak w niedzielę nie będzie mszy świętej o godz. 13.15 i 15.00 (pozostałe Eucharystię bez zmian, ostatnia msza święta o godz. 20.20). W dni powszednie nie będzie Eucharystii o godz. 19.00 (msza o 7.00 i 18.00), spowiedź w dni powszednie przed mszą świętą. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna we wtorki i czwartki od 17.00-18.00.

 

 

 1. Komunikat Księdza Biskupa:

„W związku ze zmniejszonym stanem epidemii oraz znoszonymi restrykcjami sanitarnymi, z dniem 13 czerwca 2021 roku cofam dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej udzieloną w dniu 15 stycznia br.”

X Marek Solarczyk

Biskup Radomski

Jak rozumieć treść dekretu Księdza Biskupa? Każdy katolik – jeśli nie zachodzą jakieś szczególne okoliczności (np. choroba) – ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii. W styczniu – kiedy zagrożenie epidemiologiczne było zdecydowanie większe i sporo osób odczuwało lęk, Ksiądz Biskup, dla tych osób ogłosił dyspensę, czyli zwolnił ich z obowiązku uczestniczenia w Eucharystii. Dziś wracamy do normalności i wraca również obowiązek uczestniczenia w Mszy świętej w niedzielę.

 1. Zbliża się zakończenie roku szkolnego. Grupy młodzieżowe („oaza”, ministranci) zaproponowały wspólne zakończenie roku formacyjnego dla wszystkich wspólnot w naszej parafii. Spotkanie zaplanowano w czwartek 24 czerwca, rozpoczniemy mszą świętą o godz. 19.00, a potem spotkamy się na parkingu przy Duszpasterstwie Akademickim. Szczegółowe informację można uzyskać u księży opiekującymi się poszczególnymi grupami.
 2. Zaprzyjaźniony z nami Dom Kultury Amfiteatr przy ul. Daszyńskiego zaprasza na imprezę plenerową na zakończenie sezonu artystycznego, dziś od 15.00-20.00. Szczegóły na plakatach...

 1. We wtorek 8 czerwca wypada liturgiczne wspomnienie patronki naszej parafii św. Jadwigi Królowej. Dla każdej wspólnoty parafialnej to wyjątkowy dzień. Centralną Eucharystią będzie liturgia o godz. 19.00. Mszy świętej przewodniczyć będzie i homilie wygłosi ks. dr Jacek Mizak, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Msze święte jeszcze o godz. 7.00; 9.00 i18.00.
 2. W najbliższy piątek wypada uroczystość Najświętszego Serca Jezusa, obchodzić będziemy również setną rocznicę zawierzenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, uroczysty akt oddania zostanie w tym dniu odnowiony we wszystkich parafiach w Polsce. Msze święte o godz. 7.00; 18.00 i 19.00. Księża Biskupi wystosowali do nas list z tej okazji, kopie znajdują się na parapetach i stoliku przy wyjściu ze świątyni oraz na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do lektury.
 3. Rycerze Kolumba zapraszają na nocną pielgrzymkę do Sanktuarium w Błotnicy, dla kobiet 12 i mężczyzn 19 czerwca, szczegóły na plakatach umieszczonych w tablicach ogłoszeniowych.
 4. W aktualnym wydaniu „Gościa Niedzielnego” między innymi dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła i co można zrobić aby ich zatrzymać.

 

 1. Od wtorku zaczyna się czerwiec i nabożeństwo czerwcowe po mszy świętej o godz. 18.00.
 2. W Czwartek 3 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Bożego Ciało), tak jak co roku – po mszy świętej o godz. 9.00 - udamy się z procesją eucharystyczną do 4 ołtarzy. Trasa procesji nie ulega zmianie. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy następujące grupy:

I ołtarz – Wspólnotę Neokatechumenalną

II ołtarz – Koła Żywego Różańca

III ołtarz – Domowy Kościół

IV ołtarz – Wspólnotę „30+”

We wtorek 1 czerwca (o godz. 19.30) zapraszamy przedstawicieli wymienionych wspólnot, na spotkanie organizacyjne dotyczące przygotowania ołtarzy.

Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe zapraszamy do uczestnictwa w procesji Bożego Ciała. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków – próba 1 czerwca we wtorek o godz. 19.30, a chłopców zapraszamy do dzwonienia w czasie procesji dzwonkami.

Msze święte w Uroczystość Bożego Ciała o godzinie 7.00; 9.00; po zakończonej procesji, oraz o godz. 18.00 i 20.20. Po mszy świętej o godz. 18.00, nabożeństwo czerwcowe i – podobnie jak w każdą niedziele – adoracja Najświętszego Sakramentu.

Bardzo prosimy o zachowanie dystansu w trakcie procesji Bożego Ciała

 1. W tym tygodniu przypada:

1 czwartek miesiąca. Na mszy o godz. 18.00 będziemy się modlić za księży, siostry zakonne i kleryków pochodzących z...

 1. Przeżywamy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, która kończy się okres wielkanocny, obowiązek spowiedzi i komunii wielkanocnej spełnić możemy do Niedzieli Trójcy Świętej. Jeśli ktoś nie przystąpił jeszcze do komunii spowiedzi i komunii Wielkanocnej, może to uczynić jeszcze do przyszłej niedzieli. Przypominamy, że naszej stronie internetowej jest grafik dyżurów spowiedzi, można więc sprawdzić który ksiądz, kiedy jest w konfesjonale.
 1. Jutro święto Maryi Matki Kościoła (drugi dzień Zielonych Świąt), msze święte jak w dni powszednie.
 1. W Czwartek 3 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Bożego Ciało), tak jak co roku – po mszy świętej o godz. 9.00 - udamy się z procesją eucharystyczną do 4 ołtarzy. Trasa procesji nie ulega zmianie. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy następujące grupy:

I ołtarz – Wspólnotę Neokatechumenalną

II ołtarz – Koła Żywego Różańca

III ołtarz – Domowy Kościół

IV ołtarz – Wspólnotę „30+”

We wtorek 1 czerwca (o godz. 19.30) zapraszamy do przedstawicieli wymienionych wspólnot, na spotkanie organizacyjne dotyczące przygotowania ołtarzy.

Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe zapraszamy do uczestnictwa w procesji Bożego Ciała. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków – próba 1 czerwca we wtorek o godz. 19.30, a chłopców zapraszamy do dzwonienia w czasie procesji...

 1. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami na spotkanie w niedzielę 16 maja o godz. 19:00 w budynku Duszpasterstwa Akademickiego.
 2. Za tydzień przeżywać będziemy Zesłanie Ducha Świętego, kończy się okres wielkanocny. W sobotę wypada 22 dzień miesiąca i wspomnienie liturgiczne świętej Rity. Jednocześnie zmieniają się obostrzenia i pamiętamy, że w tym roku nie było w naszej parafii rekolekcji wielkopostnych, dlatego chcielibyśmy zaprosić w najbliższy weekend na rekolekcje paschalne, które poprowadzi dominikanin o. Janusz Chwast, będzie mówił o Duchu Świętym i o tym, co zrobić by On nas prowadził.

Program rekolekcji:

Jedno z przykazań kościelnych, mówi „raz w roku spowiadać się i komunię świętą w okresie wielkanocnym przyjmować”. Na finiszu okresu wielkanocnego chcemy stworzyć okazję do spowiedzi świętej, dla tych, którzy do tej pory z takiej okazji nie skorzystali. Piątek będzie takim dniem. Od godziny 8.00- 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź od 8.00-10.00 i 15.00-17.00, od 20.00-21.00. Znamy dobrze Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i rozważania męki pańskiej, ale jest też „Droga światła” i rozważania spotkań ze Zmartwychwstałym. Zapraszamy na nabożeństwo o 17.00 lub 20.00. O godz. 19.00 Eucharystia z nauką rekolekcyjną.

W sobotę o godz. 7.00 msza z nauką rekolekcyjną, o 9.00 msza dla chorych z indywidualną modlitwą i błogosławieństwem...

Msze św.

Parafia św. Jadwigi Królowej w Radomiu - logo

niedziele i święta

7.00, 9.00, 10.30,

12.00, 13.15, 18.00, 20.20

dni powszednie

7.00, 18.00, 19.00 (oprócz soboty)


Osobista adoracja
Najświętszego Sakramentu

adoracja

niedziele i święta

godz. 19.00-20.15

Kalendarz wydarzeń

Brak wydarzeń