W związku z wprowadzeniem we wtorek 24 marca 2020 r. nowych regulacji mających zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa, musimy wprowadzić nowe rozwiązania, które stworzą możliwość korzystania z Eucharystii i spowiedzi z zachowaniem przyjętych ograniczeń.

 1. Wszystkie msze będą transmitowane przez naszą stronę internetową i Facebooka. Zachęcamy do wspólnego (rodzinnego) korzystania z transmisji.
 2. W Eucharystii mogą uczestniczyć jedynie dwie osoby z rodziny, która zamówiła intencję. Sytuacja jest nadzwyczajna i rozumiem, że w wielu sytuacjach osoby, które zamówiły intencję nie będą obecne, zachęcamy w takiej sytuacji o uczestnictwo w transmisji. Bardzo prosimy o wchodzenie do kościoła przez drzwi od strony zakrystii.
 3. Chcemy w zaistniałych warunkach stworzyć możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Świątynia będzie otwarta w godzinach 9.30-11.30 i 16.00-17.45 wyłącznie dla osób chcących skorzystać z sakramentu pokuty. Do świątyni- przez drzwi główne wchodzi tylko jedna osoba i zamyka za sobą drzwi. Zamknięte drzwi są znakiem, że właśnie odbywa się spowiedź. Wchodzimy do środka, stajemy przed ołtarzem w miejscu wskazanym przez księdza (w odpowiedniej odległości) i spowiadamy się na stojąco. Jeśli będzie kilka osób czekających na spowiedź prosimy, by czekać na zewnątrz (tak jak do apteki). Jeśli liczba penitentów będzie duża, poprosimy o pomoc dodatkowych księży.
 4. Nie rezygnujemy...

 1. Wszystkie Eucharystie i nabożeństwa (np. Gorzkie Żale i Drogi Krzyżowe) w naszym kościele będą odbywać w takich godzinach, jak miało to miejsce do tej pory, z zachowaniem przepisu, że liczba uczestników nie może przekraczać 50 osób. Jeśli zostaną wprowadzone dodatkowe ograniczenia, zrobimy wszystko, by Eucharystie były odprawiane nawet wtedy gdyby jedynym uczestnikiem był ksiądz celebrujący Eucharystię. Wszystkie Eucharystie i Nabożeństwa będą transmitowane przez naszą stronę internetową. Zmieniliśmy sposób transmisji, teraz można ją oglądać bezpośrednio ze strony internetowej (swjadwiga.radom.pl)
 2. Według wskazań księży Biskupów możliwe i wskazane jest przyjmowanie komunii świętej na rękę, ale osoby, które chcą przyjąć komunię w tradycyjny sposób również powinny mieć taką możliwość. Ksiądz przewodniczący liturgii będzie udzielał komunii świętej na rękę, a drugi ksiądz będzie udzielał komunię świętą w tradycyjny sposób.
 3. Do tej pory spowiedź parafialna odbywała się w czasie rekolekcji, we wtorek przyjeżdżało 14 księży i spowiedź trwało przez pięć godzin. W tym roku – z oczywistych względów – taka forma spowiedzi nie będzie możliwa. Nie znaczy to jednak, że rezygnujemy ze spowiedzi wielkanocnej. W tym tygodniu – tak samo jak w tygodniu minionym – od poniedziałku do piątku - od 9.300-11.30 i od 16.00-18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i będzie również możliwość...

 

EUCHARYSTIA W NIEDZIELE I DNI POWSZEDNIE:

 1. W nadzwyczajnej sytuacji, troszcząc się o życie i zdrowie najbardziej zagrożonych, będziemy respektować apel władz i Księży Biskupów, dbając, aby liczba uczestników każdej mszy świętej nie przekraczała 50 osób. Przypominamy, że w tych nadzwyczajnych warunkach nie ma obowiązku uczestniczenia w Eucharystii pod sankcją grzechu ciężkiego. Godziny nabożeństw nie uległy zmianie.
 2. Prosimy, aby osoby starsze, chore oraz dzieci uczestniczyły w Eucharystii transmitowanej przez środki masowego przekazu. Wszystkie Eucharystie i nabożeństwa (Drogi Krzyżowe) będą transmitowane na naszym profilu facebooka (szczegółowe informacje na stronie internetowej naszej parafii swjadwiga.radom.pl).
 3. Transmisje telewizyjne

Niedziela, 15 marca 2020 r.

7:00 – TVP 1

9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

9:30 – Telewizja TRWAM

11.00 – TVP 1

13:00 – TVP POLONIA

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – niedziela, 22 marca 2020 r.

7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – piątek, 20 marca 2020 r.

20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouTube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.

NASZA MODLITWA

Czas, który przeżywamy jest szansą na intensywniejszą modlitwę osobistą do której gorąco...

 1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w kolejne piątki: o godz. 16.30 dla dzieci oraz o godz. 17.15 dla dorosłych i o godz. 20.00 Droga Krzyżowa połączona z Adoracją Najświetszego Sakramentu. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.15.
 2. Wspólnota 30+ organizuje wakacyjny wyjazd dla małżeństw w dniach 5-12 lipca w ośrodku w Rybakach niedaleko Olsztynka. Wyjazd ma charakter wypoczynkowo formacyjny, będzie czas na modlitwę, konferencje, ale miejsce jest niezwykle urokliwe i w programie przywidziano dużo czasu na odpoczynek. Zamykamy listę uczestników. Zainteresowanych odsyłamy na stronę internetową naszej parafii gdzie można znaleźć szczegółowe informacje i kontakt do osoby odpowiedzialnej za organizację wyjazdu. 
 3. Narodowy Marsz Życia

22 marca 2020 r.

Święty Jan Paweł II często nas wzywał do ukazywania prawdy o świętości życia oraz niezbywalnego prawa każdej osoby ludzkiej do jego ochrony od poczęcia do naturalnej śmierci. Jedną z form realizowania tej prośby Świętego Jana Pawła II jest Narodowy Marsz Życia.

Odbędzie się on w Warszawie w dniu 22 marca 2020 roku. Jest on współorganizowany przez wiele instytucji, ruchów i stowarzyszeń.

Marsz rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 11.00 w Archikatedrze Warszawskiej oraz także o godzinie 11.00 w Katedrze Warszawsko-Praskiej. Spotkanie wszystkich uczestników Marszu nastąpi o godzinie 12.30 na Placu...

 1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w kolejne piątki: o godz. 30 dla dzieci oraz o godz. 17.15 dla dorosłych. Na Drogę Krzyżową o godz. 20.00 zapraszamy szczególnie małżonków, wzorem ubiegłych lat, nabożeństwo – przygotowane przez grupę 30+ będzie miało nieco odmienną formę połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.15, kazania pasyjne wygłosi diakon Paweł Łęcki, ofiary zebrane na nabożeństwie przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 2. Jeszcze raz zapraszamy na Przegląd Techniczny Małżeństwa, czyli jednodniowy cykl konferencji dla małżonków prowadzone przez Marcina i Monikę Gajdów, spotkanie odbędzie się w sobotę 7 marca. Przegląd Techniczny Małżeństwa, to propozycja dla małżeństw, które niezależnie od stażu, chciałby popracować nad swoją relacją, szczegółowe informacje i rejestracja na stronie internetowej parafii.
 3. Od kilku tygodni prowadzone są w naszej parafii spotkanie dotyczące podstaw naszej wiary. Spotkania prowadzi ksiądz Jan Niziołek i grupa świeckich, najbliższe spotkania to bardzo ciekawe, życiowe rozważania oparte na historii Abrahama, zapraszamy w poniedziałek i czwartek o godz. 19.00 do sali pod plebanią.
 4. W tym tygodniu przypada:

1 czwartek miesiąca. Na mszy o godz. 18.00 będziemy się modlić za księży, siostry zakonne i kleryków pochodzących z naszej parafii, kapłanów którzy wśród nas pracowali i będziemy prosić o nowe powołania zakonne i...

 1. Zapraszamy dzieci na bal karnawałowy w najbliższy wtorek od godziny 17.30 do 19.00 do budynku Duszpasterstwa Akademickiego. Jeśli to bal karnawałowy to obowiązuje przebranie. Księża mają już swoje stroje, jeśli jesteście ciekawi jakie zapraszamy do wspólnej zabawy na zakończenie karnawału.
 2. Najbliższa Środa to Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godzinie 00; 9.00; 17.00 i 18.00, ostatnia msza święta o godzinie 20.00. Tak jak rok temu w środę popielcową nie będzie mszy o godz. 19.00, zamiast tego będzie dodatkowa msza o godz. 17.00. Ofiary zebrane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na działa miłosierdzia podejmowane przez parafialne koło Caritas. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły.
 3. W tym tygodniu w środę popielcową rozpoczniemy rekolekcje dla dzieci szkół podstawowych, poprowadzą je siostry uczennice krzyża z pomocą duszpasterzy pracujących w naszej parafii i animatorów. Program rekolekcji na plakatach w tablicach ogłoszeniowych, na ulotkach znajdujących się na parapetach i na stronie internetowej.
 4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek wyjątkowo Droga Krzyżowa dzieci odbędzie się w ramach rekolekcji o godz. 15.30, w pozostałych tygodniach Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30. Przez cały okres wielkiego Postu – jak w poprzednich latach Drogi Krzyżowe – dla...

 1. W sobotę wypada 22 dzień miesiąca, msza święta z modlitwami za pośrednictwem św. Rity i poświęcenie róż na mszy świętej o godzinie 18.00.
 2. W naszej parafii trwają katechezy neokatechumenalne, osoby które chciałby wysłuchać konferencji o podstawach naszej wiary, głoszonych przez ks. Jana Niziołka i świeckich zapraszamy w poniedziałek i czwartek o godz. 19.00 do salki pod plebanią.
 3. W Środę Popielcową (26 lutego) rozpoczną się rekolekcję dla dzieci i młodzieży, ulotki ze szczegółowym programem znajdują się na parapetach. Bardzo prosimy o wcześniejsze zaplanowanie uczestnictwa dzieci w spotkaniach rekolekcyjnych.
 4. Wiele grup z naszej parafii wspólnie organizuje jednodniowy cykl konferencji dla małżonków. Spotkanie odbędzie się 7 marca (w sobotę) w auli głównej UTH, prowadzić je będą małżonkowie Monika i Marcin Gajdowie. Marcin jest diakonem stały, razem prowadzą terapie małżeńskie, piszą książki. Wśród podjętych tematów, będą trudności w wychowaniu dzieci, przekazywaniu wiary, ale również troska o więź małżeńska i przezwyciężanie kryzysów. Szczegóły na plakatach i ulotkach znajdujących się na parapetach. Rejestracja na stronie internatowej naszej parafii i u pana kościelnego. Opłata rejestracyjna to 15 zł. Zapisy będą trwały do wyczerpania miejsc, ale choć rejestracja trwa tydzień, zapisało się już ponad 150 osób, zależy nam, aby w spotkaniu mogły uczestniczyć małżeństwa z naszej parafii...

 

 1. W najbliższy wtorek – 11 lutego - wypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Msza dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych z modlitwą i błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu o godz. 9.00. Od godz. 8.30 możliwość spowiedzi świętej. Wszystkich opiekujących się chorymi i starszymi bardzo prosimy o troskę i pomoc tak, aby umożliwić wszystkim chorym uczestnictwo w tym dniu w Eucharystii.
 2. W czwartek wypada 13 dzień miesiąca po mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
 3. W naszej parafii rozpoczęły się katechezy neokatechumenalne, na które składa się kilkanaście spotkań dotyczących podstaw naszej wiary. Spotkania odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w salach na plebanii. Dla wielu osób uczestnictwo w katechezach stało się początkiem odnowienia wiary, dla innych wejściem do wspólnoty modlitwy. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 4. Rozpoczęły się ferie szkolne, a po feriach od Środy Popielcowej rozpoczną się rekolekcje dla dzieci i młodzieży, będziemy szczegółowo omawiać program rekolekcji, ale już dzisiaj na parapetach leżą ulotki z programem rekolekcji, tak by można było z duży wyprzedzeniem zaplanować udział dzieci w rekolekcyjnych spotkaniach.
 5. Parafialny Zespół Caritas – jak w poprzednich latach – podpisał z Caritas Diecezji porozumienie, na mocy którego włączył się w akcje pozyskiwania 1% podatków. Połowa sumy...

 1. W tym tygodniu:

I Czwartek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18:00 będziemy się modlić w intencji księży i osób życia konsekrowanego oraz za tych, którzy przygotowują się do tej szczególnej posługi w Kościele.

I Piątek miesiąca, do chorych udamy się od godziny 8:00, spowiedź święta od godziny 17:00.

 1. Ze względu na rozpoczynające się ferie za tydzień w drugą niedzielę miesiąca nie będzie mszy św. dla przedszkolaków oraz przez najbliższe trzy niedziele kazań do dzieci. Po feriach dzieci Szkoły Podstawowej będą przeżywać swoje rekolekcje wielkopostne, na parapetach jest dostępny program rekolekcji.

 

 1. Caritas Diecezji Radomskiej, aby móc lepiej i efektywniej pomagać, zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku. Pozyskane środki wspierają placówki Caritas, ale też indywidualne osoby, które dźwigają krzyż cierpienia i choroby. Dziękujemy za zaufanie. Nr KRS niezbędny do podania w PIT oraz nowe zasady rozliczania, możemy znaleźć na ulotkach i plakatach.
 1. Dziś w Gościu Niedzielnym artykuł o Chiarze Lubich, założycielce Ruchu Focolari.
 1. Dzisiaj o godzinie 19:00 w salce pod plebanią rozpoczną się w naszej parafii katechezy neokatechumenalne. W ciągu kilkunastu spotkań będzie można usłyszeć nauki dotyczące podstaw naszej wiary odniesione do codziennego życia. Zapraszamy osoby młode, dojrzałe, małżonków i osoby samotne. Zachęcamy do przyjścia również tych, którzy borykają się...

 1. Program wizyty duszpasterskiej na nadchodzący tydzień na stronie w zakładce wizyta duszpasterska.
 2. Piątek i sobota to czas tzw. „kolędy dodatkowej”. Tych wszystkich, którzy nie mogli przyjąć księży w wyznaczonym terminie, ale chcieliby to uczynić, zapraszamy po mszy świętej do kancelarii, gdzie można będzie zapisać się na wizytę duszpasterską w piątek lub sobotę.
 3. Jeśli wszystko będzie przebiegać zgodnie z planem, to wizyta duszpasterska w naszej parafii zostanie zakończona w najbliższą sobotę (trochę wcześniej niż w poprzednich latach), ale do końca stycznia zachowamy „kolędowy porządek mszy świętej”, czyli msza święta wieczorna będzie tylko o godz. 19.00). Kancelaria od 28 stycznia będzie czynna we wtorki, środy i czwartki od godz. 17.00.
 4. W środę wypada 22 dzień miesiąca, zapraszamy wszystkich czcicieli św. Rity na mszę świętą z obrzędem poświęcenia róż o godz. 19.00.

Msze św.

Parafia św. Jadwigi Królowej w Radomiu - logo

niedziele i święta

7.00, 9.00, 10.30,

12.00, 13.15, 18.00, 20.20

dni powszednie

7.00, 18.00, 19.00 (oprócz soboty)


Osobista adoracja
Najświętszego Sakramentu

adoracja

niedziele i święta

godz. 19.00-20.15

Kalendarz wydarzeń

Brak wydarzeń