1. Program wizyty duszpasterskiej na nadchodzący tydzień na stronie w zakładce wizyta duszpasterska.
 2. Piątek i sobota to czas tzw. „kolędy dodatkowej”. Tych wszystkich, którzy nie mogli przyjąć księży w wyznaczonym terminie, ale chcieliby to uczynić, zapraszamy po mszy świętej do kancelarii, gdzie można będzie zapisać się na wizytę duszpasterską w piątek lub sobotę.
 3. Jeśli wszystko będzie przebiegać zgodnie z planem, to wizyta duszpasterska w naszej parafii zostanie zakończona w najbliższą sobotę (trochę wcześniej niż w poprzednich latach), ale do końca stycznia zachowamy „kolędowy porządek mszy świętej”, czyli msza święta wieczorna będzie tylko o godz. 19.00). Kancelaria od 28 stycznia będzie czynna we wtorki, środy i czwartki od godz. 17.00.
 4. W środę wypada 22 dzień miesiąca, zapraszamy wszystkich czcicieli św. Rity na mszę świętą z obrzędem poświęcenia róż o godz. 19.00.

 1. Trwa wizyta duszpasterska, przypominamy, że przez czas cały trwania kolędy w dni powszednie – od poniedziałku do piątku – nie ma mszy świętej o godz. 18.00. Wieczorna msza o godz. 19.00. W czasie wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna czynna po mszy świętej o godz. 19.30. W sobotę Eucharystia wieczorna bez zmian o godz. 18.00. Rano spowiedź przed Eucharystią.
 2. Krótka informacja komisariatu Policji w Radomiu. „W ostatnim czasie ponownie doszło do przestępstw dokonywanych na osobach starszych, z którymi przestępcy kontaktują się telefonicznie podając za osobę bliską (syna, zięcia, wnuczka lub urzędnika państwowego lub funkcjonariusza Policji). Ofiary przekonane, że pomagają bliskiemu lub Policji zostają okradzione. Warto zachować czujność, nie należy w żadnym przypadku przekazywać pieniędzy osobą nieznanym, informować o ile mam gotówki w domu, w jaki sposób pobiera się emeryturę. Zawsze w takich sytuacjach należy potwierdzać prośbę pomocy dzwoniąc do osoby bliskich. Szczegółową informację na ten temat znaleźć można na tablicy ogłoszeniowej.
 3. W aktualnym numerze „Gościa Niedzielnego” między innymi rozmowa o tym jak wychować wierzące dziecko. Zachęcamy do lektury.

 1. Za tydzień w niedzielę zapraszamy na jasełka przygotowane przez młodzież naszej parafii, przedstawienie rozpocznie się po mszy świętej o godz. 18.00 (w tym dniu wyjątkowo nie będzie adoracji najświętszego sakramentu). W święto Trzech Króli (6 stycznia) młodzież zaprasza na wspólne kolędowanie, również po mszy świętej o godz. 18.00. Po spotkaniu młodzież zaprasza na kiermasz ciast do Duszpasterstwa Akademickiego.
 2. W ostatnim dniu roku – we wtorek 31 grudnia – zapraszamy na Eucharystię i nabożeństwo dziękczynne za kończący się rok 2019 o godz. 18.00. W tym dniu – w sylwestra – nie będzie Eucharystii o godz. 19.00.
 3. Podobnie jak rok temu, w noc sylwestrową zapraszamy na Eucharystię. O godzinie 23.45 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na osobistą modlitwę w ciszy. Kwadrans po północy rozpoczniemy Mszę świętą. Zapraszamy wszystkich, którzy ostatnie chwile kończącego się roku i pierwsze minuty nowego roku pragną przeżyć na osobistej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem i uczestnicząc w Eucharystii.
 4. We środę przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, przypominamy, że jest to święto nakazane i mamy obowiązek w tym dniu uczestniczyć w Eucharystii. Pierwsza msza święta w tym dniu jest kwadrans po północy w noc sylwestrową, a w ciągu dnia porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę, ostatnia Eucharystia o 20.20.
 5. W imieniu parafialnego koła Caritas składamy podziękowania darczyńcom...

 1. We wtorek o 6.30 zapraszamy na ostatnie roraty, po których będzie okazja na złożenie bożonarodzeniowych życzeń i przełamanie się opłatkiem. W tym dniu – z oczywistych powodów – nie będzie Eucharystii o godz. 18.00 i 19.00 zapraszamy jednak na pasterkę dla dzieci na godz. 21.00, po tej Eucharystii zostanie otwarta żywa szopka. Szopkę będzie można oglądać w pierwszy dzień świąt od godz. 7.00-19.00. Tradycyjna pasterka o godz. 24.00, pół godziny przed Eucharystią jak co roku będzie czas na wspólne śpiewanie kolęd.
 2. W środę i czwartek porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę (msze święte wieczorem również o 18.00 i 20.20). We czwartek święto św. Szczepana – w tym dniu modlimy się za społeczność Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ofiary zbierane na tace w tym dniu przeznaczone są na KUL.
 3. Za tydzień 29 grudnia niedziela Świętej Rodziny.
 4. Są jeszcze wolne miejsca na obóz narciarski dla młodzieży, zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Michałem.
 5. W sobotę 28 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską, bardzo prosimy – by wzorem poprzednich lat – osoby, które chcą przyjąć księdza umieściły na drzwiach domów obrazek. Od piątku 28 grudnia przez czas cały trwania kolędy w dni powszednie – od poniedziałku do piątku – nie będzie mszy świętej o godz. 18.00. Wieczorna msza o godz. 19.00. W czasie wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna będzie czynna po wieczornej mszy świętej...

 1. Bardzo serdecznie witamy naszego adwentowego rekolekcjonistę Janusza Pydę, wykładowcę filozofii i teologii dogmatycznej i duszpasterza akademickiego z Krakowa. Dziś nauki rekolekcyjne na wszystkich mszach, nauki dla małżonków o godz. 9.00, 10.30, 12.00; o godz. 13.15, i o godz. 18.00 nauka dla młodzieży.
 2. W poniedziałek i wtorek Msze święte z naukami rekolekcyjnymi o godz. 6.30, 9.00 oraz 18.00 i 19.00. Wiemy, że część uczestników Rorat spieszy się do pracy, dlatego nie chcemy tej mszy przedłużać. Roraty zakończą się tak jak zawsze kilka minut po godzinie 7.00, a konferencja rekolekcyjna będzie po mszy świętej.

Wtorek jest dniem spowiedzi świętej. Poranna spowiedź od godz. 7.30 do godziny 10.00 i popołudniowa od 16.30-19.30. Doświadczenie ubiegłych lat, wskazuje, że mniejsze kolejki do spowiedzi są w godzinach przedpołudniowych, wszystkich, którzy mogą zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w tym czasie. Chcemy dobrze przygotować się do spowiedzi świętej, która jest zwieńczeniem rekolekcji, dlatego – wzorem poprzednich lat - dzisiaj księża nie spowiadali w czasie mszy świętej, gdyby jednak istniała taka konieczność (np. pogrzeb) bardzo prosimy o kontakt w zakrystii.

Dzień spowiedzi parafialnej jest we wtorek i bardzo prosimy, aby nie odkładać na później sakramentu pokuty, w tym tygodniu księża uczestniczą wieczorami w spowiedziach świętych w innych parafiach naszego dekanatu i w niektóre dni może się zdarzyć, że żaden ksiądz nie będzie spowiadał w czasie...

 1. Po każdej mszy świętej wolontariusze Koła Caritas przeprowadzać będą zbiórkę pieniędzy, które przeznaczone będą na pomoc dla najbardziej potrzebujących osób niepełnosprawnych i samotnych.
 2. Przypominamy, że są już do nabycia świece Caritas - Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, wspierając w ten sposób programy leczenia, dożywienia i wypoczynku dzieci oraz inne dzieła RADOMSKIEJ CARITAS. Akcja ma swoją piękną tradycję i wiele rodzin nie potrafi sobie wyobrazić wigilijnego stołu bez świecy Caritas. Cena jak w poprzednich latach, mała świeca kosztuje 5zł i duża 15zł. Przypominamy, że Pan Andrzej rozpoczął już roznoszenie opłatków bożenarodzeniowych.
 3. W piątek wypada 13 dzień miesiąca, po mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na różaniec fatimski.
 4. W niedzielę za tydzień rozpoczniemy nasze adwentowe rekolekcje parafialne, które w tym roku poprowadzi Janusz Pyda dominikanin, duszpasterz akademicki z Warszawy. W niedziele nauki rekolekcyjne na wszystkich mszach świętych i w poniedziałek i wtorek o godz. 6.30, 9.00, 18.00 i 19.00. Spowiedź we wtorek. O szczegółach będziemy jeszcze przypominać za tydzień, ale już teraz warto tak zaplanować obowiązki, by można było uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych przez wszystkie dni.
 5. W aktualnym numerze „Gościa Niedzielnego” między innymi rozmowa z matką chłopca cudownie ocalonego za wstawiennictwem kard. Fultona Sheena oraz świadectwo Polaków modlących się przy grobie...

 1. Rozpoczęliśmy Adwent, w kolejne niedziele przed godziną 7.00, będziemy śpiewać Godzinki do Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. W poprzednich latach frekwencja na roratach była bardzo duża, mamy nadzieję, że to się nie zmieni. Dzieci tak jak rok temu prosimy o przygotowanie lampionów i zapraszamy do procesji rozpoczynającej mszę świętą, a po mszy zapraszamy na kakao i bułki. Zapraszamy również dorosłych. Można bardzo długo – odwołując się do doświadczenie różnych osób – mówić o owocach codziennego (częstego) uczestnictwa w roratach, zamiast tego niech wystarczy jedno zadanie „pomimo wszystkich zastrzeżeń i obaw spróbuj rozpoczynać dzień od Eucharystii i zobacz jak to działa”. Zapraszamy.
 2. Ksiądz Biskup napisał do nas list dotyczący zbliżającego się roku rodziny, od kilki miesięcy byliśmy umówieni na kazania ks. diakona Piotra, dlatego nie chcieliśmy odwoływać tego spotkania, ale na parapetach leżą kopie listu, bardzo gorąco zachęcamy do osobistej lektury. Rok liturgiczny – który rozpoczynamy dzisiaj przeżywać będziemy pod hasłem „Eucharystia daje życie” starając się głębiej ją przeżywać. Będzie to również rok rodziny, w marcu przeżyjemy w naszej parafii Jerycho Różańcowe – 24 godziną modlitwę w intencji naszych rodzin, ksiądz Biskup o tym wspomina, a my będziemy się solidnie...

 

 1. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. W niedzielę przed mszą świętą o godz. 7.00 będziemy śpiewać Godzinki do Najświętszej Maryi Panny. W dni powszednie od poniedziałku do soboty, roraty o godzinie 6.30. Poranna Msza święta w dniu pracy wymaga dużego wysiłku, ale wiem, że tam gdzie jest trud, tam jest również jakieś konkretne dobro, zachęcamy zwłaszcza osoby, które chciałby się modlić w jakieś konkretnej ważnej intencji. Większość osób zaraz po roratach zaczyna pracę dlatego będziemy starać się kończyć msze o 7.05. Zapraszamy na roraty dzieci i prosimy o przygotowanie lampionów. Jak rok temu po Mszy świętej roratniej zapraszamy dzieci na śniadanie bułki i kakao. Prosimy również mamy lub babcie, które chciałyby nam pomóc w przygotowaniu śniadań o zgłaszanie się do pana kościelnego i jutro skontaktuje się z nimi ks. Michał i przekaże szczegóły.
 2. Po mszy świętej Skauci Europy rozprowadzać będą harcerskie kalendarze. W naszej parafii jest zastęp harcerski i gromada wilczków (młodsi harcerze) i zgromadzone środku pomogą im w organizacji letnich obozów.
 3. Pochodzący z naszej parafii diakon Piotr Osiński ze zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej przygotowuje się do święceń kapłańskich, mamy nadzieję, że w maju będziemy uczestniczyć we mszy prymicyjnej. W niedzielę za tydzień, diakon Piotr będzie głosił kazania na wszystkich mszach świętych, mamy nadzieję, ze będziemy mogli dowiedzieć się trochę więcej o Piotrze i zgromadzeniu ojców Oblatów.
 4. W sobotę za dwa...

 1. Tydzień temu zbieraliśmy ofiary na leczenie Mateusza chorego na zespół Draveta. Z radością informuję, że udało nam się zebrać 8419zł, to jest rekordowa zbiórka na cele charytatywne. W imieniu parafialnego koła Caritas, ale przede wszystkim w imieniu Mateusza i jego mamy serdecznie wszystkim ofiarodawcom dziękujemy. Zebrana kwota pozwoli na kontynowanie kolejnego etapu leczenia.
 2. W piątek 22 listopada msza święta z poświęceniem róż i modlitwą do św. Rity o godz. 19.00.
 3. W niedzielę za tydzień po wszystkich mszach świętych, harcerze z naszej parafii będą rozprowadzać kalendarze na rok 2020. W naszej parafii jest zastęp harcerzy i gromada wilczków. Harcerstwo to nie tylko zabawa i przygoda, ale bardzo skuteczna metoda wychowania młodych przez młodych. Ofiary zbierane przy okazji rozprowadzania kalendarzy pomogą zorganizować obozy harcerskiej (zakup namiotów i niezbędnego sprzętu).
 4. Bardzo prosimy by osoby, które zamierzaj pełnić funkcję ojca (matki) chrzestnej i chcą otrzymać z kancelarii zaświadczenie, że mogą taką funkcję, zgłaszały się po ten dokument osobiście. Obowiązują nas przepisy związane z ochroną danych osobowych i nie możemy wydawać dokumentów osób pełnoletnich innym osobom niż zainteresowane (nawet jeśli to jest mamy lub babcia). Jeśli nie jest możliwe zgłoszenie się do kancelarii po taki dokument w godzinach jej otwarcia, zapraszamy po mszach świętych, również w niedziele. Zazwyczaj jesteśmy proszeni...

1. Jutro (w poniedziałek) poniedziałek 11 listopada wypada Święto Niepodległości, zapraszamy na Eucharystię o godz. 19.00, a po niej na koncert Kameralnego Chóru Mieszanego im. Biskupa Jana Chrapka pod dyrekcją Marii Czarneckiej-Cieślak. W programie oprócz pieśni patriotycznych, pieśni maryjne i uwielbienia. Zapraszamy.
2. W środę wypada 13 dzień miesiąca, po mszy o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
3. Zgodnie z zapowiedziami sprzed tygodnia, dziś po mszach świętych wolontariusze parafialnego koła Caritas zbierać będą do puszek ofiary na leczenie Mateusza. Mateusz mieszka na terenie naszej parafii i cierpi na zespół Draveta, napady padaczka są bardzo bolesne i uciążliwe. Rozpoczęta terapia, polega na przeszczepie komórek macierzystych, leczenie przynosi już rezultaty, ale koszt całej terapii tą metodą może przekroczyć 60 tysięcy złotych. Zachęcamy do ofiarności.  
4. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w pracach wokół kościoła. W środę i czwartek została wykonana bardzo pracochłonna cześć robót. Wyrównany został teren pod trawę i rozprowadzono trzy wywrotki ziemi. Pracowało każdego dnia kilkanaście osób, czasami przez cały dzień, czasami przez parę godzin. Praca była bardzo intensywna dlatego jeszcze raz bardzo za nią dziękuję. Wykonana została instalacja nawadniająca trawnik. Aura nam dopisuje i wydaje się, że bardzo dużo prac uda nam się zakończyć jesienią i już na wiosnę – na czas świąt, I komunii świętej i Bożego Ciała wokół kościoła będzie ładna zielona...

Msze św.

Parafia św. Jadwigi Królowej w Radomiu - logo

niedziele i święta

7.00, 9.00, 10.30,

12.00, 13.15, 18.00, 20.20

dni powszednie

7.00, 18.00, 19.00 (oprócz soboty)


Osobista adoracja
Najświętszego Sakramentu

adoracja

niedziele i święta

godz. 19.00-20.15

Kalendarz