1. Od czwartku zaczyna się miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Tak jak
  w poprzednich latach zapraszamy na różaniec w dni powszednie o godz. 18.30. Na mszach świętych o godz. 18.00 nie będzie kazania, tak byśmy punktualnie o 18.30 mogli zacząć nabożeństwo. W niedziele różaniec rozpoczniemy o godz. 19.00, a po nim będzie czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu. Rok temu bardzo cieszyła nas liczna obecność dzieci, mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie.
 2. W tym tygodniu przypada:

1 czwartek miesiąca. Na mszy o godz. 18.00 będziemy się modlić za księży, siostry zakonne i kleryków pochodzących z naszej parafii, kapłanów, którzy wśród nas pracowali i będziemy prosić o nowe powołania zakonne i kapłańskie.

1 piątek miesiąca. Po mszy porannej księża udadzą się do chorych. Może się zdarzyć, że osoba, którą zwykle odwiedzamy w pierwszy piątek miesiąca będzie w tym czasie nieobecna, bardzo prosimy o przekazanie informacji panu kościelnemu. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godziny 17.00.

1 sobota miesiąca. Po mszy porannej spotkanie Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańca.

 1. 30 września na mszy świętej o godz. 18.00 ks. Biskup Piotr Turzyński udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. W tym dniu – w najbliższą środę – nie będzie mszy świętej o godz. 19.00.
 2. Zapraszamy młodzież z klas 8 oraz osoby starsze, które nie przyjęły jeszcze...

 1. Jest już księga intencji na rok 2021. Zależy nam aby możliwość rezerwacji Eucharystii miały osoby, które obchodzą w przyszłym roku jubileusze – zwłaszcza te „okrągłe”. Dlatego jeszcze przez tydzień będziemy rezerwować tylko msze sprawowane w rocznice urodzin i ślubu. Bardzo prosimy by przejrzeć kalendarz i sprawdzić, czy w nadchodzącym roku nie wypadają takie jubileusze i już teraz zarezerwować Eucharystię. Msze za zmarłych będzie można rezerwować od 27 września.
 2. Rodziców dzieci klas III, które w tym roku będą przygotowywać się do pierwszej Komunii świętej zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne w niedzielę 27 września po mszy świętej o godzinie 12.00.  
 3. 30 września Ks. Biskup Piotr Turzyński udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży, która przez cały ubiegły rok brała udział w przygotowaniu. Zapraszamy tych kandydatów na spotkanie w najbliższy wtorek na godz. 19:30 do kościoła na pierwszą próbę przed tą uroczystością. Obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa. 
 4. We wtorek wypada 22 dzień miesiąca, msza z modlitwami za wstawiennictwem św. Rity o godz, 19.00.
 5. Serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanym przez Akcję Katolicką X Tygodniu Społecznym „Aktualność przesłania Prymasa Tysiąclecia w warunkach demokratycznego państwa”. Tydzień Społeczny rozpocznie się za tydzień 27 września, szczegółowy program na plakatach w gablotach i oraz na ulotkach leżących...

 1. Jest już książka intencji na rok 2021. Prosimy aby przyjrzeć kalendarze
  i wcześniej zarezerwować msze jubileuszowe (już teraz wiemy kiedy będzie wypadać 25 lecie małżeństwa, albo 18 rocznica urodzin). Zwłaszcza wtedy, gdy są to rocznice „okrągłe” i dla nas ważne, trzeba je zarezerwować wcześniej, szczególnie wtedy jeśli chcemy by była to niedziela, albo sobota wieczorem. Najbliższe dwa tygodnie, to czas rezerwowania mszy jubileuszowych, a od 27 września będziemy zapisywać również msze
  w intencji zmarłych.
 1. Rodziców dzieci klas III, które w tym roku będą przygotowywać się do pierwszej Komunii świętej zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne w niedzielę 27 września po mszy świętej o godzinie 12.00.  
 1. Jutro święto Podwyższenia Krzyża świętego a we wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 1. W aktualnym numerze „Gościa Niedzielnego” między innymi o „sztuce przebaczania”. Zachęcamy do lektury.

 1. Ksiądz Biskup skierował do naszej parafii – na praktyki duszpasterskie – diakona Piotra Kędzierskiego, który będzie z nami przez najbliższe miesiące przygotowując się do święceń kapłańskich. Diakon Piotr pochodzi z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Mamy nadzieję, że będzie to dla niego ważny i dobry czas, otoczmy diakona Piotra naszą modlitwą.
 2. W niedzielę za tydzień 13 września na mszy świętej o godz. 10.00 kolejna grupa dzieci przystąpi do pierwszej komunii świętej. Msza rozpocznie się pół godziny wcześniej i zapewne będzie trwała nieco dłużej. Prosimy osoby, które zazwyczaj uczestniczą w Eucharystii o tej godzinie o wybór innej mszy świętej.
 3. Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, na pierwszą zbiórkę w najbliższą sobotę 12 września na godz. 12:00. Szczególnie zapraszamy kandydatów na ministrantów, którzy rozpoczęli swoją formację jeszcze przed wakacjami, bo już wkrótce uroczyście przyjmiemy ich do grona ministrantów.
 4. Dzisiejsza niedziela jest „Niedzielą zawierzenia”, czasem osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Sporo osób modliło się już wczoraj wieczorem przed Najświętszy Sakramentem chcemy, żeby dzisiejszy dzień, był  takim czasem, w którym który każda rodzina, znajdzie – choćby krótką chwilkę – na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, modląc się o jedność i...

 1. To ostatnia niedziela sierpnia, od jutra wracamy do zwykłego nie-wakacyjnego porządku.
  W dni powszednie – od poniedziałku do piątku – wracamy do mszy świętej o godz. 19.00,
  w niedziele powraca Eucharystia o godz. 13.15, kancelaria czynna będzie we wtorki, środy i czwartki od 17.00-18.00.
 2. Za dwa tygodnie w niedzielę 13 września na mszy świętej o godz. 10.00 kolejna grupa dzieci przystąpi do pierwszej komunii świętej. Zachęcamy osoby, które zazwyczaj uczestniczą
  w Eucharystii o 10.30, żeby za dwa tygodnie wybrać mszę o innej godzinie, tak by było więcej miejsca dla dzieci i ich rodzin. Dzieci i ich rodziców zapraszamy na próby przed tą uroczystością już w najbliższy czwartek i piątek o godz. 19.30.
 3. Za tydzień harcerze i wilczki z naszej parafii będą opowiadać i ich pracy i formacji w Skautach Europy, to propozycja dla chłopców 9-11 roku życia (wilczki) i 12-17 (harcerze), a pierwsza zbiórka odbędzie się   w sobotę 12 września o godz. 9.00. Szczegóły za tydzień.
 4. W tym tygodniu przypada:

1 czwartek miesiąca. Na mszy o godz. 18.00 będziemy się modlić za księży, siostry zakonne oraz o nowe powołania zakonne i kapłańskie.

1 piątek miesiąca. Po mszy porannej księża udadzą się do chorych. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godziny 17.00.

1 sobota miesiąca. Po mszy porannej spotkanie Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańca.

 1. Początek września to bardzo...

 

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przez czas trwania pielgrzymki brali udział
  w wieczornych Apelach Maryjnych, był to dla nas czas wspólnej modlitwy i duchowego towarzyszenia pielgrzymującym na Jasną Górę. Wczoraj odbył się ostatni Apel na następne zapraszamy za rok.
 2. W sobotę wypada 22 dzień miesiąca i msza z modlitwami do świętej Rity o godzinie 18.00.
 3. Zapraszamy dzieci, młodzież z Liturgicznej Służby Ołtarza, Scholii, Ruchu Światło-Życie na Powakacyjny Dzień Wspólnoty do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej, który odbędzie się w ostatnią sobotę wakacji 29 sierpnia od godz. 10:00 do 16:00. Organizujemy wspólny wyjazd autokarem. Zapisy u Pana Andrzeja w zakrystii. Koszt wyjazdu to 10zł. Wyjazd autokaru spod naszego kościoła o godz. 8:30. Dzień Wspólnoty to czas modlitwy, spotkania i świadectwa. W tym roku trochę w  innej formie oraz zachowaniem wszystkich przepisów ochrony przed rozprzestrzenianiem się Covid-19. 
 4. W aktualnym numerze „Gości Niedzielnym” między innymi o cudzie nad Wisłą, którego setną rocznie właśnie obchodzimy. Zachęcamy do lektury.

 1. Przypominamy, że cały czas obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. W niedzielę nie ma Eucharystii o godz. 13.15, w dni powszednie Msza święta o godz. 7.00 i 18.00, spowiedź przed Eucharystią. Kancelaria czynna we wtorek i czwartek.
 1. W tym tygodniu w środę wypada 22 lipca, to wspomnienie Marii Magdaleny, ale zapraszamy w tym dniu na mszę świętą czcicie świętej Rity. Wyjątkowo w okresie wakacyjnym msza z modlitwami do świętej Rity o godz. 18.00.
 1. Pomimo pandemii odbędzie się piesza pielgrzymka na Jasną Górę, my zapraszamy do grupy akademickiej, zapisy od 3 sierpnia o szczegółach będziemy jeszcze informować.

 

 1. W aktualnym numerze „Gościa Niedzielnego” artykuł Marcina Jakimowicza w ciekawy sposób opisujący historię św. Marii Magdaleny, oraz próba odpowiedzi na pytanie jak posklejać podzieloną Polskę. Zapraszamy do lektury.

 1. Jutro 13 dzień miesiąca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po mszy św. o godzinie 18:00.
 2. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel
  i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.
 3. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” można przeczytać o św. Józefie – patronie na trudne czasy oraz kolejny odcinek wakacyjnego cyklu „ Nie ma jak u Mamy” – sanktuarium maryjne w Charłupi.

 1. Wakacyjny porządek nabożeństw obowiązuje do 30 sierpnia. W niedziele nie ma Eucharystii o godz. 13.15 (pozostałe msze święte bez zmian), w dni powszednie Msze święte o godz. 7.00 i 18.00. Ze spowiedzi świętej skorzystać można przed każdą mszą świętą. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od 17.00-17:45.
 2. W okresie wakacyjnym zamknięta jest poradnia rodzinna dla narzeczonych przygotowujących się   do sakramentu małżeństwa. Dyżury wakacyjne pełni poradnia przy katedrze (ul. Sienkiewicza 13), spotkania odbywają się w soboty od godz. 10.00-12.00.
 3. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” można przeczytać o tym, że wątpliwości w wierze nie są grzechem, lecz szansą na jej pogłębienie oraz kolejny odcinek wakacyjnego cyklu „ Nie ma jak u Mamy” – bazylika w Leżajsku.

 1. Od najbliższej środy 1 lipca do 30 sierpnia obowiązywać będzie wakacyjny porządek. W niedziele nie będzie Eucharystii o godz. 13.15 (pozostałe msze święte bez zmian), w dni powszednie Msza święta o godz. 7.00 i 18.00 (nie będzie Eucharystii o godz. 19.00). Ze spowiedzi świętej skorzystać można będzie przed każdą mszą świętą. Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek i czwartek od 17.00-18.00 (kancelaria zamknięta będzie w środy). W okresie wakacyjnym zamknięta będzie poradnia rodzinna dla narzeczonych przygotowujących się   do sakramentu małżeństwa. Dyżury wakacyjne pełnić będzie poradnia przy katedrze (ul. Sienkiewicza 13), spotkania odbywać się będą w soboty od godz. 10.00-12.00.
 2. W tym tygodniu przypada:

1 czwartek miesiąca. Na mszy o godz. 18.00 będziemy się modlić za księży, siostry zakonne i kleryków pochodzących z naszej parafii, kapłanów którzy wśród nas pracowali i będziemy prosić o nowe powołania zakonne i kapłańskie.

1 piątek miesiąca. Po mszy porannej księża udadzą się do chorych. Może się zdarzyć – bo jest okres wakacyjny – że osoba, którą zwykle odwiedzamy w pierwszy piątek miesiąca będzie w tym czasie nieobecna, bardzo prosimy o przekazanie informacji panu kościelnemu. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godziny 17.00.

1 sobota miesiąca. Po mszy porannej spotkanie Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańca.

Msze św.

Parafia św. Jadwigi Królowej w Radomiu - logo

niedziele i święta

7.00, 9.00, 10.30,

12.00, 13.15, 18.00, 20.20

dni powszednie

7.00, 18.00, 19.00 (oprócz soboty)


Osobista adoracja
Najświętszego Sakramentu

adoracja

niedziele i święta

godz. 19.00-20.15

Kalendarz wydarzeń

Brak wydarzeń