1. Po każdej mszy świętej wolontariusze Koła Caritas przeprowadzać będą zbiórkę pieniędzy, które przeznaczone będą na pomoc dla najbardziej potrzebujących osób niepełnosprawnych i samotnych.
 2. Przypominamy, że są już do nabycia świece Caritas - Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, wspierając w ten sposób programy leczenia, dożywienia i wypoczynku dzieci oraz inne dzieła RADOMSKIEJ CARITAS. Akcja ma swoją piękną tradycję i wiele rodzin nie potrafi sobie wyobrazić wigilijnego stołu bez świecy Caritas. Cena jak w poprzednich latach, mała świeca kosztuje 5zł i duża 15zł. Przypominamy, że Pan Andrzej rozpoczął już roznoszenie opłatków bożenarodzeniowych.
 3. W piątek wypada 13 dzień miesiąca, po mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na różaniec fatimski.
 4. W niedzielę za tydzień rozpoczniemy nasze adwentowe rekolekcje parafialne, które w tym roku poprowadzi Janusz Pyda dominikanin, duszpasterz akademicki z Warszawy. W niedziele nauki rekolekcyjne na wszystkich mszach świętych i w poniedziałek i wtorek o godz. 6.30, 9.00, 18.00 i 19.00. Spowiedź we wtorek. O szczegółach będziemy jeszcze przypominać za tydzień, ale już teraz warto tak zaplanować obowiązki, by można było uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych przez wszystkie dni.
 5. W aktualnym numerze „Gościa Niedzielnego” między innymi rozmowa z matką chłopca cudownie ocalonego za wstawiennictwem kard. Fultona Sheena oraz świadectwo Polaków modlących się przy grobie...

 1. Rozpoczęliśmy Adwent, w kolejne niedziele przed godziną 7.00, będziemy śpiewać Godzinki do Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. W poprzednich latach frekwencja na roratach była bardzo duża, mamy nadzieję, że to się nie zmieni. Dzieci tak jak rok temu prosimy o przygotowanie lampionów i zapraszamy do procesji rozpoczynającej mszę świętą, a po mszy zapraszamy na kakao i bułki. Zapraszamy również dorosłych. Można bardzo długo – odwołując się do doświadczenie różnych osób – mówić o owocach codziennego (częstego) uczestnictwa w roratach, zamiast tego niech wystarczy jedno zadanie „pomimo wszystkich zastrzeżeń i obaw spróbuj rozpoczynać dzień od Eucharystii i zobacz jak to działa”. Zapraszamy.
 2. Ksiądz Biskup napisał do nas list dotyczący zbliżającego się roku rodziny, od kilki miesięcy byliśmy umówieni na kazania ks. diakona Piotra, dlatego nie chcieliśmy odwoływać tego spotkania, ale na parapetach leżą kopie listu, bardzo gorąco zachęcamy do osobistej lektury. Rok liturgiczny – który rozpoczynamy dzisiaj przeżywać będziemy pod hasłem „Eucharystia daje życie” starając się głębiej ją przeżywać. Będzie to również rok rodziny, w marcu przeżyjemy w naszej parafii Jerycho Różańcowe – 24 godziną modlitwę w intencji naszych rodzin, ksiądz Biskup o tym wspomina, a my będziemy się solidnie...

 

 1. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. W niedzielę przed mszą świętą o godz. 7.00 będziemy śpiewać Godzinki do Najświętszej Maryi Panny. W dni powszednie od poniedziałku do soboty, roraty o godzinie 6.30. Poranna Msza święta w dniu pracy wymaga dużego wysiłku, ale wiem, że tam gdzie jest trud, tam jest również jakieś konkretne dobro, zachęcamy zwłaszcza osoby, które chciałby się modlić w jakieś konkretnej ważnej intencji. Większość osób zaraz po roratach zaczyna pracę dlatego będziemy starać się kończyć msze o 7.05. Zapraszamy na roraty dzieci i prosimy o przygotowanie lampionów. Jak rok temu po Mszy świętej roratniej zapraszamy dzieci na śniadanie bułki i kakao. Prosimy również mamy lub babcie, które chciałyby nam pomóc w przygotowaniu śniadań o zgłaszanie się do pana kościelnego i jutro skontaktuje się z nimi ks. Michał i przekaże szczegóły.
 2. Po mszy świętej Skauci Europy rozprowadzać będą harcerskie kalendarze. W naszej parafii jest zastęp harcerski i gromada wilczków (młodsi harcerze) i zgromadzone środku pomogą im w organizacji letnich obozów.
 3. Pochodzący z naszej parafii diakon Piotr Osiński ze zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej przygotowuje się do święceń kapłańskich, mamy nadzieję, że w maju będziemy uczestniczyć we mszy prymicyjnej. W niedzielę za tydzień, diakon Piotr będzie głosił kazania na wszystkich mszach świętych, mamy nadzieję, ze będziemy mogli dowiedzieć się trochę więcej o Piotrze i zgromadzeniu ojców Oblatów.
 4. W sobotę za dwa...

 1. Tydzień temu zbieraliśmy ofiary na leczenie Mateusza chorego na zespół Draveta. Z radością informuję, że udało nam się zebrać 8419zł, to jest rekordowa zbiórka na cele charytatywne. W imieniu parafialnego koła Caritas, ale przede wszystkim w imieniu Mateusza i jego mamy serdecznie wszystkim ofiarodawcom dziękujemy. Zebrana kwota pozwoli na kontynowanie kolejnego etapu leczenia.
 2. W piątek 22 listopada msza święta z poświęceniem róż i modlitwą do św. Rity o godz. 19.00.
 3. W niedzielę za tydzień po wszystkich mszach świętych, harcerze z naszej parafii będą rozprowadzać kalendarze na rok 2020. W naszej parafii jest zastęp harcerzy i gromada wilczków. Harcerstwo to nie tylko zabawa i przygoda, ale bardzo skuteczna metoda wychowania młodych przez młodych. Ofiary zbierane przy okazji rozprowadzania kalendarzy pomogą zorganizować obozy harcerskiej (zakup namiotów i niezbędnego sprzętu).
 4. Bardzo prosimy by osoby, które zamierzaj pełnić funkcję ojca (matki) chrzestnej i chcą otrzymać z kancelarii zaświadczenie, że mogą taką funkcję, zgłaszały się po ten dokument osobiście. Obowiązują nas przepisy związane z ochroną danych osobowych i nie możemy wydawać dokumentów osób pełnoletnich innym osobom niż zainteresowane (nawet jeśli to jest mamy lub babcia). Jeśli nie jest możliwe zgłoszenie się do kancelarii po taki dokument w godzinach jej otwarcia, zapraszamy po mszach świętych, również w niedziele. Zazwyczaj jesteśmy proszeni...

1. Jutro (w poniedziałek) poniedziałek 11 listopada wypada Święto Niepodległości, zapraszamy na Eucharystię o godz. 19.00, a po niej na koncert Kameralnego Chóru Mieszanego im. Biskupa Jana Chrapka pod dyrekcją Marii Czarneckiej-Cieślak. W programie oprócz pieśni patriotycznych, pieśni maryjne i uwielbienia. Zapraszamy.
2. W środę wypada 13 dzień miesiąca, po mszy o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
3. Zgodnie z zapowiedziami sprzed tygodnia, dziś po mszach świętych wolontariusze parafialnego koła Caritas zbierać będą do puszek ofiary na leczenie Mateusza. Mateusz mieszka na terenie naszej parafii i cierpi na zespół Draveta, napady padaczka są bardzo bolesne i uciążliwe. Rozpoczęta terapia, polega na przeszczepie komórek macierzystych, leczenie przynosi już rezultaty, ale koszt całej terapii tą metodą może przekroczyć 60 tysięcy złotych. Zachęcamy do ofiarności.  
4. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w pracach wokół kościoła. W środę i czwartek została wykonana bardzo pracochłonna cześć robót. Wyrównany został teren pod trawę i rozprowadzono trzy wywrotki ziemi. Pracowało każdego dnia kilkanaście osób, czasami przez cały dzień, czasami przez parę godzin. Praca była bardzo intensywna dlatego jeszcze raz bardzo za nią dziękuję. Wykonana została instalacja nawadniająca trawnik. Aura nam dopisuje i wydaje się, że bardzo dużo prac uda nam się zakończyć jesienią i już na wiosnę – na czas świąt, I komunii świętej i Bożego Ciała wokół kościoła będzie ładna zielona...

 1. W niedzielę za tydzień wypada druga niedziela miesiąca, zapraszamy na mszę dla przedszkolaków do duszpasterstwa akademickiego o godz. 12.00. W tym tygodniu wypada również 1 czwartek miesiąca, na mszy świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się za zmarłego ks. Marka Rywackiego i zmarłych rodziców księży pochodzących z naszej parafii.
 2. W naszej parafii mieszka Mateusz, który cierpi na zespół Draveta, padaczka niszczy jego życie. Matusz rozpoczął terapię, która polega na przeszczepie komórek macierzystych, leczenie przynosi już rezultaty, ale koszt całej terapii tą metodą może przekroczyć 60 tysięcy złotych. Chcemy pomóc Mateuszowi, dlatego w niedzielę za tydzień po wszystkich mszach świętych wolontariusze Caritas zbierać będą do puszek ofiary na jego leczenie.
 3. W niedzielę za tydzień – 10 listopada – zapraszamy na kolejne spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. O godz. 17.00 katecheza formacji i później wspólna Eucharystia o godz. 18.00.
 4. W ostatnim tygodniu dokończono układanie kostki na placu kościelnym, pozostały jeszcze drobne prace wykończeniowe i w tym tygodniu chcemy przygotować teren wokół kościoła do nowych nasadzeń i położenia trawy. Do zrobienia pozostało kilka rzeczy, uprzątnięcie terenu z gruzu, przygotowanie do nasadzeń cisów – które będą stanowiły ogrodzenie – i rozprowadzenie ziemi do wysokości kostki. Pozostało niewiele czasu...

 1. W piątek przypada uroczystość Wszystkich Świętych, przypominamy, że wierzący mają obowiązek w tym dniu uczestniczyć w Eucharystii. Pierwsza Msza jest o godzinie 7.00, ostatnia – jak w każdą niedzielę, o godz. 20.20. Bardzo ważne ogłoszenie w tym dniu nie będzie Eucharystii o godz. 13.15. O godzinie 17.00 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Z myślą o osobach, które wyjeżdżają w tym dniu dalej i trudno im pogodzić wyjazd na cmentarze z uczestnictwem Eucharystii, w czwartek wieczorem o godz. 19.00 (w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych) będzie sprawowana msza z tej uroczystości. W piątek wypada również 1 piątek miesiąca, pomimo świątecznego porządku mszy świętych, chcemy – tak jak co miesiąc – odwiedzić w tym dniu chorych z komunią świętą. Uczynimy to po porannej Eucharystii, można się spodziewać księży od godz. 8.00 (trochę wcześniej niż w poprzednich miesiącach). Praktykujących pierwsze piątki miesiąca zachęcamy do spowiedzi w czasie Eucharystii.
 1. W sobotę 2 listopada wypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Porządek nabożeństw taki jak w dni powszednie, a o godzinie 17.00 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Kartki na wypominki jednorazowe znajdują na parapetach przy wyjściu ze świątyni. Po mszy świętej można jeszcze zgłaszać nazwiska zmarłych do wypominków rocznych.
 1. Przypominamy, że nawiedzając z modlitwą...

 1. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii diakona Pawła Łęckiego, który w kolejne niedziele będzie odbywał w naszej parafii praktyki duszpasterskie. Diakon Paweł pochodzi z parafii św. Mikołaja w Wysokiej. Już teraz otoczmy go naszą modlitwą i życzliwością.
 2. Można już zamawiać wypominki roczne i jednorazowe. Na parapecie leżą kartki, na które można wpisywać imiona i nazwiska zmarłych, można je przynosić po mszach świętych lub w godzinach pracy kancelarii parafialnej.
 3. Czcicieli św. Rity zapraszamy we wtorek 22 października na mszę świętą z obrzędem poświęcenia róż o godz. 19.00.
 4. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Bal Wszystkich Świętych 31 października (czwartek), w strojach świętych przychodzimy na różaniec na godzinę 18.30. Po nabożeństwie rozpoczniemy nasz bal w salach Duszpasterstwa Akademickiego. Zakończenie o godz. 20.00.
 5. W ostatnim czasie wymienione zostały okna w pomieszczeniach duszpasterskich w piwnicach plebanii, oraz okna w wieży kościoła (nad głównym wejściem do kościoła), na razie zamiast szyb znajduje się tam pleksa, ale zostaną tam umieszczone witraże, które wraz z witrażem Ducha Świętego nad drzwiami wejściowymi tworzyć będą jedną kompozycję. Mamy nadzieję, że uda nam się te pracę zamknąć do świąt Bożego Narodzenia. Planujemy – jeszcze w październiku – dokończyć układanie kostki wokół kościoła i zamontować bramy wjazdowe.
 6. W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce liczymy wiernych...

 1. Rozpoczął się miesiąc październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 18.30 i w niedziele o godz. 19.00. Bardzo cieszy nas duża liczba dzieci, które głośno do mikrofonu odmawiają kolejne „zdrowaśki”. Dzieci jest naprawdę dużo i jest to dla nich nie tylko szkoła modlitwy, ale również szkoła odwagi. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, które do tej pory nie było na różańcu.
 2. Za tydzień 13 października 2019 r. przypada XIX Dzień Papieski, w tym roku przeżywany pod hasłem Wstańcie chodźmy . Jak co roku po mszach świętych zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. List pasterski z okazji Dnia Papieskiego znaleźć można na parafialnej stronie internetowej i na parapetach przy wyjściu ze świątyni.
 3. Można już zamawiać wypominki roczne i jednorazowe. Na parapecie leżą kartki, na które można wpisywać imiona i nazwiska zmarłych, można je przynosić po mszach świętych lub w godzinach pracy kancelarii parafialnej. Przypominamy, że jest już książka intencji na rok 2020.
 4. Trwają pracę remontowe wokół kościoła, wszystko odbywa się zgodnie z planem, kolejnym etapem prac będzie montaż nowych bram i furtki, a potem ułożymy kostkę przy bramach i figurze Matki Bożej. Jeśli nie będzie dużych opóźnień i pogoda na to pozwoli mamy nadzieję, że uda się uporządkować również obszary zielone wokół kościoła.
 5. Za tydzień – w drugą niedzielę miesiąca – zapraszamy na msze dla przedszkolaków i ich rodziców o godz. 12.00 do...

 1. Dwie informacje które, które były podawane tydzień temu, ale są na tyle istotne, że warto je powtórzyć:

- Jest już księga intencji na rok 2020. Zależy nam aby możliwość rezerwacji Eucharystii miały osoby, które obchodzą w przyszłym roku jubileusze – zwłaszcza te „okrągłe”. Dlatego do końca września będziemy rezerwować tylko msze sprawowane w rocznice urodzin i ślubu. Bardzo prosimy by przejrzeć kalendarz sprawdzić, czy nadchodzącym roku nie wypadają takie jubileusze i już teraz zarezerwować Eucharystię. Msze za zmarłych będziemy można rezerwować od 1 października.

 1. Rozpoczynamy kolejne przygotowanie kandydatów do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież z naszej parafii, która uczęszcza do 8 klasy szkoły podstawowej oraz osoby starsze, które nie mają jeszcze tego sakramentu, a chciałaby go przyjąć. Przyjęcie sakramentu bierzmowania wymaga osobistej decyzji, tych którzy chcą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu zapraszamy do pobrania deklaracji z zakrystii, z kancelarii parafialnej, ze stolika z tyłu kościoła lub ze strony internetowej parafii. Wypełnioną deklaracje kandydat przynosi osobiście wraz ze swoim rodzicem w ustalonych godzinach, które są umieszczone na deklaracji. Zapisy trwają do 7 października 2019r.
 2. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej, szczegóły dotyczące przygotowania do...

Msze św.

Parafia św. Jadwigi Królowej w Radomiu - logo

niedziele i święta

7.00, 9.00, 10.30,

12.00, 13.15, 18.00, 20.20

dni powszednie

7.00, 18.00, 19.00 (oprócz soboty)


Osobista adoracja
Najświętszego Sakramentu

adoracja

niedziele i święta

godz. 19.00-20.15

Kalendarz