1. Przypominamy, że w niedzielę są dwie dodatkowe msze o godz. 15.00 i 17.00.
 1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku o godz. 20.00. Po mszy świętej o godz. 19.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu, jest okazja do osobistej modlitwy w ciszy i o godz. 20.00 rozpoczynamy modlitwę różańcową. Zapraszamy do uczestnictwa w modlitwie w świątyni, a osoby pozostające w różnych formach kwarantanny zachęcamy do włączenia się w modlitwę poprzez transmisję na naszej stronie internetowej.
 1. Za tydzień rozpoczniemy Adwent, nie chcemy rezygnować ze porannej mszy roratnej, która jest ważnym elementem naszego życia duchowego, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, chcielibyśmy zaproponować jeszcze jedna poranną mszę roratnią o godz. 8.00 z myślą o osobach starszych i tych, które nie są czynne zawodowo. Od następnego tygodnia, roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 i 8.00. Wieczorne msze bez zmian. Będziemy o tym przypominać również za tydzień.
 1. W aktualnym numerze „Gościa Niedzielnego”, między innymi o tym jak dobrze przeżywać Eucharystię transmitowaną przez telewizję lub Internet.

 

 1. Przypominamy, że osoby starsze, kobiety w stanie błogosławionym, z objawami infekcji, oraz te, które odczuwają lęk zwolnione są z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Zachęcamy do włączenia się w transmisję mszy na stronie internetowej naszej parafii. Przypominamy również o dwóch dodatkowych Eucharystiach o godz. 15.00 i 17.00.
 1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku godz. 20.00. Po mszy świętej o godz. 19.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu, jest to okazja do osobistej modlitwy w ciszy i o godz. 20.00 rozpoczynamy modlitwę różańcową. Zachęcamy do włączenia się do modlitwy w naszych domach poprzez transmisję na naszej stronie internetowej.
 1. W aktualnym numerze „Gościa Niedzielnego”, między innymi dwa bardzo ciekawe wywiady z księdzem Wojciechem Węgrzyniakiem, i profesorem Krzysztofem Motyką o aktualnej sytuacji w Polsce i Kościele, zachęcamy do lektury.

 1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą seminaryjną, modlimy się za alumnów naszego seminarium i o nowe powołania kapłańskie. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu.
 2. Obowiązują nas nowe obostrzenia związane z liczbą uczestników Eucharystii. Przypominamy, że osoby starsze, kobiety w stanie błogosławionym, z objawami infekcji, oraz te, które odczuwają lęk zwolnione są z obowiązku uczestnictwa
  w niedzielnej Eucharystii. Wiem, że wiele osób odczuwa głęboki głód Eucharystii, ale sytuacja jest szczególna, nawet wśród naszych znajomych i bliskich są osoby chore, i nawet jeśli one przechodzą chorobę lekko, to dla innych zwłaszcza starszych, może być ona poważnym zagrożeniem. Dlatego zachęcamy do włączenia się w transmisję mszy na stronie internetowej naszej parafii. Aura nam dopisuje, dlatego proponujemy, aby wybierając się na Eucharystię ubrać się nieco cieplej i pozostać na zewnątrz. Przypominamy również o dwóch dodatkowych Eucharystiach o godz. 15.00 i 17.00.
 3. Od początku listopada w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 20.00 modlimy się w naszej świątyni na różańcu w intencji Kościoła, naszej ojczyzny i wszystkich chorych. Również na nabożeństwach obowiązują ograniczenia dotyczące liczby uczestników, dlatego zachęcamy do włączenia się do modlitwy w naszych domach poprzez transmisję na naszej stronie internetowej.
 4. W aktualnym...

 1. Przypominamy, że Ks. Biskup, w związku z sytuacją epidemiologiczną udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii:

- wiernym w podeszłym wieku i kobietom w stanie błogosławionym,

- osobom z objawiamy infekcji i tym, którzy czują wielką obawę przed zakażeniem

Dziś dodatkowa msza święta o godz. 15.00. O godz. 17.00 zapraszamy na różaniec z modlitwą za zmarłych z naszych rodzin (wypominki jednorazowe). W niedzielę za tydzień dwie dodatkowe msze święte o godz. 15.00 i 17.00. Te msze będą krótsze, bez śpiewu, i jak pokazuje doświadczenie poprzedniego tygodnia uczestniczy w nich znacznie mniej osób. Zachęcamy do uczestnictwa zwłaszcza te osoby, które czują większe obawy o swoje zdrowie.

 1. W poniedziałek wypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Porządek nabożeństw taki jak w dni powszednie, a o godzinie 17.00 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.
 2. Przypominamy, że nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplice możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny. W tym roku Papież przedłużył czas, w którym możemy uzyskać odpust do końca listopada. Odpust zupełny można uzyskać raz dziennie, pod następującymi warunkami. Należy: wzbudzić intencję otrzymania odpustu, być w stanie łaski uświecającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć w tym dniu Komunię świętą, odmówić modlitwę „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła

25 października 2020

 1. Przypominamy, że Ks. Biskup, w związku z sytuacją epidemiologiczną udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii:

- wiernym w podeszłym wieku i kobietom w stanie błogosławionym,

- osobom z objawiamy infekcji (np. kaszlącym, mającym temperaturę)

- tym, którzy czują wielką obawę przed zakażeniem

Na naszej stronie internetowej można oglądać Eucharystie niedzielne (oprócz mszy o godz. 13.15 i 20.20), oraz w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00 (i nabożeństwo różańcowe).

Zgodnie z sugestią ks. Biskupa i wielu parafian chcemy zaproponować dwie dodatkowe niedzielne Eucharystie o godz. 15.00 i 17.00. Ponieważ będą to nowe terminy w nietypowych godzinach, zakładamy, że liczba uczestników na tych mszach będzie mniejsza. Te msze będą bez śpiewów, z krótszym kazaniem, z chwilami ciszy na osobistą modlitwę, do udziału zachęcamy szczególnie osoby starsze i te które z różnych przyczyn mocniej odczuwają lęk. Za tydzień, wypada 1 listopada, tradycyjnie o godz. 17.00 będzie modlitwa za zmarłych, dodatkowa Eucharystia będzie tylko o godz. 15.00 w pozostałe niedziele, aż do odwołania, dodatkowe niedzielne Eucharystie będą celebrowane o godz. 15.00 i 17.00.

Przypominamy również, że sobotnia Eucharystia o godz. 18.00 ma już formularz niedzielny i jeśli istnieją ważne okoliczności i ci którzy w niej biorą...

 1. W związku z sytuacją epidemiologiczną ks. Biskup prosił o szczególną modlitwę w intencji lekarzy, chorych i o oddalenie zagrożenia związanego z koronowirusem. W tej intencji po każdej Eucharystii będziemy śpiewać modlitwę „Święty Boże”, będziemy się również modlić się w tej intencji codziennie w trakcie nabożeństwa różańcowego.
 2. Kilka szczegółowych wskazań związanych z naszym funkcjonowaniem w tym czasie:

- prosimy wszystkich uczestników Eucharystii o stosowanie w trakcie mszy i nabożeństw maseczek. Z tego obowiązku zwolnione są osoby sprawujące kult (księża celebrujący Eucharystię), oraz osoby chore (np. na astmę).

- zachęcamy do korzystania z płynów dezynfekcyjnych znajdujących się przy wejściu do świątyni.

- przyzwyczailiśmy się do komfortu jaki daje zamknięty konfesjonał, ale w tym czasie spowiedź będzie w otwartym konfesjonale w kaplicy św. Stanisława. Przy konfesjonale, będą leżeć chusteczki nawilżone odpowiednim płynem, prosimy, aby po spowiedzi, przetrzeć kratki konfesjonału i przestrzeń wokół kratek.

- pozostajemy przy dotychczasowej formie udzielania komunii świętej. Procesja po prawej stronie dla tych, którzy przyjmują Najświętszy Sakrament w tradycyjny sposób i po lewej stronie ci, którzy przyjmują Komunię do ręki. Jeśli w taki sposób przyjmujemy Najświętszy Sakrament powinniśmy spożyć go natychmiast po otrzymaniu, tak aby ksiądz widział, że to zrobiliśmy. Przed...

 1. Dziś przeżywamy kolejny jubileuszowy XX Dzień Papieski, po Mszy jak co roku, do puszek będziemy zbierać ofiary dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
 2. Powracają różne obostrzenia związane z epidemią, przepisy mówią, że w kościele, oprócz osób sprawujących kult – czyli księży – pozostałe osoby powinny być w maseczkach. Bardzo prosimy o dostosowanie się do tych zaleceń. Pozostajemy przy dotychczasowym sposobie udzielania komunii świętej. Procesja po prawej stronie dla tych, którzy przyjmują Najświętszy Sakrament w tradycyjny sposób i po lewej stronie ci, którzy przyjmują Komunię do ręki. Jeśli w taki sposób przyjmujemy Najświętszy Sakrament powinniśmy spożyć go natychmiast po otrzymaniu, tak, aby ksiądz widział, że to zrobiliśmy.
 3. Jeszcze raz zapraszamy na nabożeństwa październikowe w dni powszednie o godz. 18.30, w niedziele o 19.00. Bardzo nas cieszy obecność dzieci na nabożeństwie, sposób, w jaki dzieci odmawiają różaniec staje się dla nich prawdziwą szkołą modlitwy i szkołą odwagi. Zapraszamy.
 4. Na stronie internetowej naszej parafii znaleźć można codzienną transmisję wybranych Eucharystii (z myślą o chorych), wykaz intencji mszy w aktualny tygodniu oraz dyżury spowiedzi na poszczególnych Eucharystiach.
 5. Do aktualnego numeru „Gościa Niedzielnego” dołączono film DVD „Mary`s Land” – Ziemia Maryi. Piękny film o Matce Boże, zachęcamy do oglądania i do...

 1. Rozpoczął się miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Tak jak w poprzednich latach zapraszamy na różaniec w dni powszednie o godz. 18.30. W niedziele różaniec rozpoczniemy o godz. 19.00, a po nim będzie czas na osobistą adoracje Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, dla których odmawianie różańca jest doskonałą szkołą modlitwy.
 2. Od miesiąca jest już książka intencji na rok 2021, zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji intencji, szczególnie wtedy, gdy zależy nam na konkretnych terminach i godzinach. Można już zamawiać wypominki roczne i jednorazowe. Na parapecie leżą kartki, na które można wpisywać imiona i nazwiska zmarłych, można je przynosić po mszach świętych lub w godzinach pracy kancelarii parafialnej.
 3. Zapraszamy młodzież z klas 8 oraz osoby starsze, które nie przyjęły jeszcze sakramentu bierzmowania, a chciałyby to uczynić, do rozpoczęcia przygotowania do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Pierwszym krokiem jest wypełnienie deklaracji, można ją znaleźć na stolikach przy wyjściu z kościoła, w zakrystii lub pobrać ze strony internetowej. Wypełnioną deklarację kandydat przynosi wraz z rodzicem w ustalonych godzinach, które umieszczone są w deklaracji. Zapisy będą trwać do 22 października.
 4. Ksiądz Mariusz i pani Ula organistka zapraszają wszystkie dzieci do scholi dziecięcej. Schola zawsze śpiewa na Mszy św. o godz. 12:00, a próby w tym roku...

 1. Od czwartku zaczyna się miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Tak jak
  w poprzednich latach zapraszamy na różaniec w dni powszednie o godz. 18.30. Na mszach świętych o godz. 18.00 nie będzie kazania, tak byśmy punktualnie o 18.30 mogli zacząć nabożeństwo. W niedziele różaniec rozpoczniemy o godz. 19.00, a po nim będzie czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu. Rok temu bardzo cieszyła nas liczna obecność dzieci, mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie.
 2. W tym tygodniu przypada:

1 czwartek miesiąca. Na mszy o godz. 18.00 będziemy się modlić za księży, siostry zakonne i kleryków pochodzących z naszej parafii, kapłanów, którzy wśród nas pracowali i będziemy prosić o nowe powołania zakonne i kapłańskie.

1 piątek miesiąca. Po mszy porannej księża udadzą się do chorych. Może się zdarzyć, że osoba, którą zwykle odwiedzamy w pierwszy piątek miesiąca będzie w tym czasie nieobecna, bardzo prosimy o przekazanie informacji panu kościelnemu. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godziny 17.00.

1 sobota miesiąca. Po mszy porannej spotkanie Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańca.

 1. 30 września na mszy świętej o godz. 18.00 ks. Biskup Piotr Turzyński udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. W tym dniu – w najbliższą środę – nie będzie mszy świętej o godz. 19.00.
 2. Zapraszamy młodzież z klas 8 oraz osoby starsze, które nie przyjęły jeszcze...

 1. Jest już księga intencji na rok 2021. Zależy nam aby możliwość rezerwacji Eucharystii miały osoby, które obchodzą w przyszłym roku jubileusze – zwłaszcza te „okrągłe”. Dlatego jeszcze przez tydzień będziemy rezerwować tylko msze sprawowane w rocznice urodzin i ślubu. Bardzo prosimy by przejrzeć kalendarz i sprawdzić, czy w nadchodzącym roku nie wypadają takie jubileusze i już teraz zarezerwować Eucharystię. Msze za zmarłych będzie można rezerwować od 27 września.
 2. Rodziców dzieci klas III, które w tym roku będą przygotowywać się do pierwszej Komunii świętej zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne w niedzielę 27 września po mszy świętej o godzinie 12.00.  
 3. 30 września Ks. Biskup Piotr Turzyński udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży, która przez cały ubiegły rok brała udział w przygotowaniu. Zapraszamy tych kandydatów na spotkanie w najbliższy wtorek na godz. 19:30 do kościoła na pierwszą próbę przed tą uroczystością. Obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa. 
 4. We wtorek wypada 22 dzień miesiąca, msza z modlitwami za wstawiennictwem św. Rity o godz, 19.00.
 5. Serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanym przez Akcję Katolicką X Tygodniu Społecznym „Aktualność przesłania Prymasa Tysiąclecia w warunkach demokratycznego państwa”. Tydzień Społeczny rozpocznie się za tydzień 27 września, szczegółowy program na plakatach w gablotach i oraz na ulotkach leżących...

Msze św.

Parafia św. Jadwigi Królowej w Radomiu - logo

niedziele i święta

7.00, 9.00, 10.30,

12.00, 13.15, 18.00, 20.20

dni powszednie

7.00, 18.00, 19.00 (oprócz soboty)


Osobista adoracja
Najświętszego Sakramentu

adoracja

niedziele i święta

godz. 19.00-20.15

Kalendarz wydarzeń

Brak wydarzeń