1. Rozpoczynamy ostatni tydzień „wizyty duszpasterskiej”, Zapraszamy na spotkania kolędowe do naszej świątyni. Modlimy się przed Najświętszym Sakramentem, śpiewamy kolędy, rozmawiamy o życiu naszej parafii. Zapraszamy
 2. W tym tygodniu spotkania będą przebiegać według następującego porządku:
poniedziałek godz. 17.00 – Paderewskiego 28
  godz. 18.00 - ul. Warszawska, Karczemnego, Starowolska
wtorek godz. 17.00 – Paderewskiego 15, 19, 21
  godz. 18.00 – ul. Akademicka – domki, Kozłowskiego, Karłowicza, Lutosławskiego
środa godz. 17.00 – Paderewskiego 23, 26, 26a, 30
  godz. 18.00 – Hallera 1,2,4,5,6
czwartek godz. 18.00 – „kolęda dodatkowa”
piątek godz. 18.00 – „kolęda dodatkowa”
sobota możliwość indywidualnych spotkań w domu

 

Zapewne niektóre osoby, nie mogły – z różnych powodów - przyjść w terminie wyznaczonym dla ich bloków i ulic. Z myślą o tych osobach wyznaczyliśmy dwa dodatkowe terminy w czwartek i piątek o godz. 18.00. Otrzymaliśmy pytania od osób, które nie mieszkają na terenie naszej parafii, i zapewne będą brać udział w wizycie duszpasterskiej tam gdzie mieszkają, ale jako sympatycy parafii „św. Królowej Jadwigi”, chcieliby wziąć udział w naszych spotkaniach. Zapraszamy ich na spotkania w czwartek lub piątek na godz. 18.00.

Rozumiemy, że są sytuację, w których uzasadniona jest wizyta duszpasterska w domu (np. święcenie nowego mieszkania, albo wszyscy domownicy są już „po Covidzie” i chcieliby spotkać...

 1. Jesteśmy w trakcie „wizyty duszpasterskiej”, która w tym roku polega na tym, że rodziny z poszczególnych bloków i ulic spotykają się w świątyni. Jest to okazja do spotkania w mniejszym gronie, wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem i rozmowy. W tym tygodniu spotkania będą przebiegać według następującego porządku:

11-15.01.2021

poniedziałek                    godz. 17.00 – Szczawińskiego 1 i 2     

                                             godz. 18.00 - Szczawińskiego 3 i 4

wtorek                               godz. 17.00 – Szczawińskiego 5 i 6     

godz. 18.00 – Szczawińskiego 7 i 8

środa                                   godz. 17.00 – Daszyńskiego 4, 9, 9a, 9b, 10, 10a   

godz. 18.00 – Rapackiego 7 i...

 1. W tym roku – z powodów, które wydają się oczywiste – nie ma wizyty duszpasterskiej
  w domach. Nie oznacza to jednak, że zrezygnowaliśmy z „kolędy”. Spotykamy się kościele z mieszkańcami kolejnych bloków. W czasie spotkań jest czas na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem i powierzenie Chrystusowi wszystkich rodzin, śpiewanie kolęd
  i rozmowę. Prosimy o zabranie na spotkanie „kolędowe” ze sobą dzieci, które wcześniej mogą przećwiczyć kolędę „Dzisiaj w Betlejem”, tak, by dzieci mogły ją wykonać samodzielnie. Mam nadzieję, że to będzie jedyna taka kolęda w historii parafii, dlatego warto przyjść, żeby zachować takie wspomnienie.
 2. Zapraszamy w:

poniedziałek godz. 17.00 – Chrobrego 46;                 godz. 18.00 - Chrobrego 48

wtorek                        godz. 17.00 – Chrobrego 50 i 52          godz. 18.00 – Chrobrego 54

czwartek                     godz. 17.00 – Górnicza 6 i 3                  godz. 18.00 – Górnicza 7 i...

 1. Tak jak ogłaszaliśmy w tym roku – z powodu obostrzeń związanych z epidemią – nie będzie wizyty duszpasterskiej w tradycyjnej formie. Chcemy zaproponować jednak inną formę spotkania. W poszczególne dni będziemy zapraszać na spotkanie do kościoła mieszkańców konkretnych bloków lub ulic, na godzinę 17.00 lub 18.00. Będzie czas na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, wspólne zaśpiewanie kolęd, (zawsze będzie tak, że pierwszą kolędę będą śpiewały dzieci), a potem wszyscy dzieci i dorośli. Mamy nadzieję, że spotkanie oprócz modlitwy będzie miało również charakter integracyjny spotkają się przecież sąsiedzi. Będzie również skrzynka, gdzie można będzie wrzucić kopertę z dobrowolną ofiarą, można napisać kto jest ofiarodawcą, można również pozostać anonimowym.

W poniedziałek 28 grudnia na godz. 17.00 na „wizytę duszpasterską do kościoła” zapraszamy mieszkańców bloku przy ulicy Akademickiej 2.

We wtorek 29 grudnia na godzinę 17.00 mieszkańców bloku przy ulicy Akademickiej 4.

W środę 30 grudnia na godzinę 17.00 zapraszamy mieszkańców bloku Akademicka 6.

W poniedziałek 4 stycznia dwa spotkania o godz. 17.00 – dla mieszkańców bloku Chrobrego 46 i o godz. 18.00 Chrobrego 48.

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszyli nam w czasie Adwentu w naszej wieczornej modlitwie różańcowej o godz. 20.00. To był dla nas ważny czas...

 

 1. We czwartek o 6.30 i 8.00 zapraszamy na ostatnie roraty, po których będzie okazja na złożenie bożonarodzeniowych życzeń. Jest pewien kłopot, bo trudno przełamać się opłatkiem zachowując dwumetrowy dystans, ale spróbujemy znaleźć jakieś rozwiązanie. W tym dniu – z oczywistych powodów – nie będzie Eucharystii o godz. 18.00 i 19.00.
 2. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni, bo mimo tego, że w tym roku nie było spowiedzi w ramach rekolekcji adwentowych, bardzo dużo osób skorzystało z sakramentu pokuty również w czasie dodatkowych dyżurów. W tym tygodniu spowiedź w poniedziałek, wtorek i środę od 16.30-18.00 i od 19.30-20.30.
 3. Sytuacja świąteczna jest złożona, bo również w Boże Narodzenie będą obowiązywać obostrzenia związane z liczbą uczestników Eucharystii, ale też trudno sobie wyobrazić święta bez Mszy świętych. Dlatego chcemy zaproponować zwiększenie liczby Eucharystii. W tym roku będą trzy pasterki o 21.00 (msza dla dzieci), o godz. 22.30 (z myślą o starszych) i tradycyjnie o 24.00. Wiele osób miało taki zwyczaj, że przychodziło na pasterkę i potem na Eucharystię w pierwszy dzień Świąt. W tym roku, jeśli ktoś będzie na Pasterce to cały pierwszy dzień Świąt może spędzić z rodziną.
 4. W pierwszy i drugi dzień świąt dodatkowe msze święte o godz. 15.00 i 17.00.
 5. Będzie nam w tym roku bardzo brakować wizyty duszpasterskiej w tradycyjnej formie. Dla wielu osób – mniej lub bardziej...

 1. Bardzo serdecznie witamy naszego adwentowego rekolekcjonistę Rafała Dudka, benedyktyna z klasztoru w Starym Krakowie. Dziś nauki rekolekcyjne na wszystkich mszach również na mszach o 15.00 i 17.00. Pamiętamy, że wiele osób – zwłaszcza starszych i chorych i tych, którzy są na kwarantannach – korzystając z dyspensy nie uczestniczy Eucharystii, dlatego zachęcamy do skorzystania z transmisji internetowej.
 2. W poniedziałek i wtorek Msze święte z naukami rekolekcyjnymi o godz. 6.30, 8.00 oraz 18.00 i 19.00. Wiemy, że część uczestników Rorat spieszy się do pracy, dlatego nie chcemy tej mszy przedłużać. Roraty zakończą się tak jak zawsze kilka minut po godzinie 7.00, a konferencja rekolekcyjna będzie po mszy świętej.
 3. W tym roku nie będzie organizowana spowiedź adwentowa w takiej formie jak w poprzednich latach (tzn. w ramach rekolekcji parafialnych). Codzienne od poniedziałku do piątku jeden z księży dyżuruje od 17.00-18.00 i od 19.30-20.30 (w trakcie adoracji i różańca). Spowiedź odbywa się w zakrytym konfesjonale. Niezależnie od tych dyżurów, księża będą spowiadać tak jak do te pory w czasie Eucharystii. Zachęcamy, by nie odkładać sakramentu pojednania na ostatni tydzień.
 4. Ponieważ w tym samym czasie co nasze parafialne rekolekcje, odbywać się będą rekolekcję akademickie, dziś nie będzie adoracji Najświętszego po godz. 19.00 i w najbliższy wtorek nie będzie adoracji i różańca.  
 5. Z wizytą do...

 1. Trwa Adwent, zapraszamy na Roraty, codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 i 8.00.
 2. W tym roku nie będzie organizowana spowiedź adwentowa w takiej formie jak w poprzednich latach (tzn. w ramach rekolekcji parafialnych). Nie oznacza to jednak, że spowiedzi nie będzie. Od jutra jeden z księży będzie dyżurował codziennie od poniedziałku do piątku od 17.00-18.00 i od 19.30-20.30 (w trakcie adoracji i różańca). Spowiedź będzie w konfesjonale. Praktyczna podpowiedź, osoby, które chcą uniknąć kolejek (nie chodzi o czas, ale o bezpieczeństwo), zachęcam do wcześniejszej spowiedzi, np. w tym tygodniu. Niezależnie od tych dyżurów, księża będą spowiadać tak jak do tej pory, w czasie Eucharystii.
 3. W niedzielę za tydzień rozpoczniemy nasze adwentowe rekolekcje, wygłosi je w tym roku benedyktyn o. Rafał Dudek OSB z klasztoru w Starym Krakowie. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich mszach świętych (również o 15.00 i 17.00), o kolejnych dniach rekolekcyjnych (poniedziałku i wtorku) powiemy za tydzień. Wszystkie msze i nauki będą transmitowane przez naszą stronę internetową. Za tydzień swoje rekolekcje o 20.20 rozpoczną studenci, z powodów technicznych w niedzielę za tydzień nie będzie adoracji po mszy o godz. 18.00.
 4. Tak jak zapowiadaliśmy w kaplicy Matki Bożej pojawiła się choinka z serduszkami. Zabieramy serduszko i przygotowujemy paczkę żywnościową dla konkretnej rodziny, lub paczkę ze środkami czystości dla osoby bezdomnej. Paczki...

 1. Rozpoczęliśmy Adwent, w kolejne niedziele przed godziną 7.00 będziemy śpiewać Godzinki do Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 i o godz. 8.00. Niestety z oczywistych względów w tym roku rezygnujemy z śniadań dla dzieci, ale zachęcamy dzieci do przygotowania lampionów i uczestniczenia w roratach o 6.30. Zaproponowaliśmy dodatkową mszę roratnią o godz. 8.00, z myślą o osobach starszych i tych, które nie są czynne zawodowo i te osoby szczególnie zachęcamy do uczestnictwa w porannej Eucharystii.
 2. Przypominamy, że w niedziele są dwie dodatkowe msze święte o godz. 15.00 i 17.00, codziennie od poniedziałku do piątku modlimy się o godz. 20.00 na różańcu.
 3. Ksiądz Biskup napisał do nas list dotyczący Adwentu i programu duszpasterskiego na najbliższy rok liturgiczny. W trakcie homilii księża nawiązują do treści listu, ale zachęcamy wszystkich do osobistej lektury. Kopie listu znajdują się na parapetach i stoliku przy wyjściu ze świątyni i na stronie internetowej naszej parafii.
 4. Pomimo zmienionych warunków nie rezygnujemy z dzieł podejmowanych rokrocznie przez parafialny Caritas. Za tydzień w kaplicy Matki Bożej pojawi się choinka z serduszkami. Zabieramy serduszko i przygotowujemy paczkę żywnościową dla konkretnej rodziny, lub paczkę ze środkami czystości dla osoby bezdomnej. W tym roku można będzie też wybrać serduszko rejestrując się na stronie internetowej naszej parafii. Paczki...

 1. Przypominamy, że w niedzielę są dwie dodatkowe msze o godz. 15.00 i 17.00.
 1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku o godz. 20.00. Po mszy świętej o godz. 19.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu, jest okazja do osobistej modlitwy w ciszy i o godz. 20.00 rozpoczynamy modlitwę różańcową. Zapraszamy do uczestnictwa w modlitwie w świątyni, a osoby pozostające w różnych formach kwarantanny zachęcamy do włączenia się w modlitwę poprzez transmisję na naszej stronie internetowej.
 1. Za tydzień rozpoczniemy Adwent, nie chcemy rezygnować ze porannej mszy roratnej, która jest ważnym elementem naszego życia duchowego, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, chcielibyśmy zaproponować jeszcze jedna poranną mszę roratnią o godz. 8.00 z myślą o osobach starszych i tych, które nie są czynne zawodowo. Od następnego tygodnia, roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 i 8.00. Wieczorne msze bez zmian. Będziemy o tym przypominać również za tydzień.
 1. W aktualnym numerze „Gościa Niedzielnego”, między innymi o tym jak dobrze przeżywać Eucharystię transmitowaną przez telewizję lub Internet.

 

 1. Przypominamy, że osoby starsze, kobiety w stanie błogosławionym, z objawami infekcji, oraz te, które odczuwają lęk zwolnione są z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Zachęcamy do włączenia się w transmisję mszy na stronie internetowej naszej parafii. Przypominamy również o dwóch dodatkowych Eucharystiach o godz. 15.00 i 17.00.
 1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku godz. 20.00. Po mszy świętej o godz. 19.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu, jest to okazja do osobistej modlitwy w ciszy i o godz. 20.00 rozpoczynamy modlitwę różańcową. Zachęcamy do włączenia się do modlitwy w naszych domach poprzez transmisję na naszej stronie internetowej.
 1. W aktualnym numerze „Gościa Niedzielnego”, między innymi dwa bardzo ciekawe wywiady z księdzem Wojciechem Węgrzyniakiem, i profesorem Krzysztofem Motyką o aktualnej sytuacji w Polsce i Kościele, zachęcamy do lektury.

Msze św.

Parafia św. Jadwigi Królowej w Radomiu - logo

niedziele i święta

7.00, 9.00, 10.30,

12.00, 13.15, 18.00, 20.20

dni powszednie

7.00, 18.00, 19.00 (oprócz soboty)


Osobista adoracja
Najświętszego Sakramentu

adoracja

niedziele i święta

godz. 19.00-20.15

Kalendarz wydarzeń

Brak wydarzeń