1. Przypominamy, że rocznicę I Komunii świętej przeżywać będziemy w kolejne niedziele na mszach świętych o godz. 15.00. Każda grupa będzie miała próbę o 19.40 w środę przed niedzielą rocznicy.

Harmonogram rocznicy I komunii świętej i prób:

- 16 maja godz. 15.00 uczniowie klas 4a, 4c, 4g  próba 12 maja (środa) g. 19.40

- 23 maja godz. 15.00 uczniowie klas 4d i 4e                   próba 19 maja (środa) g. 19.40

- 30 maja godz. 15.00 uczniowie klas 4f i 4b                   próba 26 maja (środa) g.19.40

2.Zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami na spotkanie w niedzielę 16 maja o godz. 19:00 w budynku Duszpasterstwa Akademickiego.

 1. Rozpoczynamy zapisy na Rekolekcje Wakacyjne dla dzieci i młodzieży organizowane przez Ruch Światło-Życie. Terminy i więcej informacje na plakacie w gablocie, fanpage’u oazowym na Facebooku oraz u księdza Łukasza i animatorów. Zachęcamy osoby, które już się formują w oazie jak również wszystkich, którzy chcą dołączyć to wspólnoty oazowej naszej parafii. Rekolekcje wakacyjne to idealny czas na budowanie więzi z Jezusem, z drugim człowiekiem, to czas radości, miłości i pogłębiania życia duchowego.
 1. W aktualnym numerze „Gościa Niedzielnego&rdquo...

 1. Rozpoczął się miesiąc maj i nabożeństwa majowe codziennie od poniedziałku do piątku godz. 18.30. W sobotę i niedzielę majówka rozpoczynać się będzie nieco później, to znaczy bezpośrednio po mszy świętej o godz. 18.00.
 1. W niedzielę za tydzień 9 maja, dzieci z klas III przystąpią do pierwszej komunii świętej na mszach o godz. 10.00 i 12.00. Do świątyni zapraszamy jedynie rodziców i rodzeństwo dzieci pierwszokomunijnych. W tym dniu nie będzie Eucharystii o godz. 13.15, zapraszamy na msze o godz. 7.00; 9.00; 15.00; 18.00; 20.20. Przypominam o prośbie księdza Biskupa i mojej osobistej prośbie o noszenie w kościele maseczek.
 1. Rocznicę I Komunii świętej przeżywać będziemy na mszach świętych o godz. 15.00 w kolejne niedziele (16, 23 i 30 maja).
 1. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami na spotkanie w niedzielę 16 maja o godz. 19:00 w budynku Duszpasterstwa Akademickiego.
 1. Rozpoczynamy zapisy na Rekolekcje Wakacyjne dla dzieci i młodzieży organizowane przez Ruch Światło-Życie. Terminy i więcej informacje na plakacie w gablocie, fanpage’u oazowym na Facebooku oraz u księdza Łukasza i animatorów. Zachęcamy osoby, które już się formują w oazie jak również wszystkich, którzy chcą dołączyć to wspólnoty oazowej naszej parafii. Rekolekcje wakacyjne to idealny czas na budowanie więzi z Jezusem, z drugim człowiekiem, to czas radości, miłości i pogłębiania życia duchowego.
 2. W tym tygodniu...

 1. Najbliższy weekend to tzw. weekend majowy. W sobotę 1 maja wspominamy św. Józefa robotnika, msze święte jak w każdą sobotę o 7.00 i 18.00. Trzeciego maja uroczystość Matki Bożej Królowej Polski Eucharystie według porządku niedzielnego.
 2. W sobotę po mszy porannej spotkanie z Kołami Żywego Różańca.
 3. Ważne ogłoszenie, które będzie jeszcze powtarzane. Eucharystia, na której dzieci z naszej parafii przyjmą po raz pierwszy Komunię świętą odbędzie się 9 maja (za dwa tygodnie na dwóch mszach o godz. 10.00 i 12.00. Ks. Karol jest w stałym kontakcie z rodzicami a szczegółowe zasady związane z uczestnictwem w tych mszach zostaną jeszcze przekazane. Rozumiemy wymogi związaną z aktualną sytuacją i wielkością naszej świątyni, dlatego prosimy, by w tych dwóch mszach (o 10.00 i 12.00) uczestniczyli najbliżsi dzieci pierwszokomunijnych. Pozostałych zapraszamy na msze o godz. 7.00; 9.00; 15.00; 18,00 i 20.20. Nie będzie w tym dniu również Eucharystii o godz. 13.15.
 4. Bardzo zależy nam na tym by dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą mogły przeżyć rocznicę tego wydarzenia. Dzieci nie mogą być pozbawione czegoś, w czym w naturalny sposób będą uczestniczyć dzieci w kolejnych latach. Ta grupa liczy ponad 80 dzieci. Ze względów epidemiologicznych zmuszeni jesteśmy podzielić tę grupę na trzy mniejsze. W związku z tym msza rocznicy I Komunii będzie sprawowana o godz. 15:00 w trzy...

 1. W tym tygodniu rozpoczęliśmy oczyszczanie ścian w bocznych nawach kościoła, zakończono pracę w kaplicy św. Józefa i św. Wojciecha. W ciągu kilku lat od malowania – zwłaszcza w ciągu ostatniego roku – ściany pokryły się warstwą kurzu, na całe szczęście zmywalna farba dobrej jakość pozwala na ten taki rodzaj czyszczenia. Po zakończeniu prac w bocznych kaplicach i kruchcie, zastanowimy się nad podobnymi pracami w głównej nawie kościoła.
 2. W najbliższy czwartek wypada 22 dzień miesiąca i Eucharystia z modlitwami za pośrednictwem świętej Rity o godz. 19.00. Za miesiąc 22 maja (w sobotę) o godz. 18.00 obchodzić będziemy wspomnienie świętej. Święta z Casii, patronka spraw beznadziejnych ma swoje miejsce w duchowym życiu naszej parafii. Chciałbym zaproponować sprowadzenie figury świętej, która będzie nam towarzyszyć w naszych comiesięcznych spotkaniach. Wybrana rzeźba jest przygotowana z pyłu marmurowego i ma wysokość 1 m. Część środków została zebrana, ale gdyby ktoś chciał być fundatorem bardzo proszę o osobisty kontakt.
 3. W ostatnim czasie mamy bardzo dużo próśb o intencje mszalne, bardzo nas to cieszy, ale prosimy w tym względzie o wyrozumiałość. Tam gdzie chodzi o nagłe wypadki losowe, osoby z naszej parafii, modlitwę za ciężko chorych, staramy się znaleźć jakieś rozwiązanie, ale w dni powszednie ksiądz może wyjątkowo celebrować dwie Eucharystie i choć w miarę możliwości pomagają nam duszpasterze akademiccy, to niekiedy znalezienie...

 1. Przeżywamy niedzielę miłosierdzia, po mszy świętej o godz. 15.00 zapraszamy na „Męski Różaniec”, przed nim konferencja dla mężczyzn Andrzeja Mierzejewskiego (znanego artysty kabaretowego), a po niej na zewnątrz świątyni wspólny różaniec. Wszystko będzie transmitowane przez naszą stronę internetową (msza i konferencja) i różaniec przez stronę na youtube prowadzonej przez Rycerzy Kolumba.
 1. Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19.00 rozpoczniemy koronką do Bożego Miłosierdzia.
 1. Przypominamy, że na stronie internetowej naszej parafii, oprócz transmisji mszy i nabożeństw znaleźć można między innymi wykaz intencji na aktualny tydzień i grafik spowiedzi (i sprawdzić, który ksiądz kiedy spowiada).
 1. W „Gościu Niedzielnym” między innymi interesujący artykuł o samotności papieża Benedykta. Tygodnik zawiera również dodatek, obrazek z Chrystusem Miłosiernym z modlitwą osobistego poświęcenia, zachęcamy do lektury i modlitwy.

 

 1. W związku z sytuacją epidemiologiczną, zostały wprowadzone nowe obostrzenia, które niestety będą obowiązywać w okresie Wielkiego Tygodnia i Świąt. Przypominamy, że w tych nadzwyczajnych warunkach obowiązuje dyspensa ks. Biskupa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Wszystkie msze i nabożeństwa będą transmitowane, zdajemy sobie sprawę, że nic nie zastąpi obecności w kościele, ale w tych okolicznościach zachęcamy do śledzenia transmisji. Według nowych wytycznych limit miejsc w naszej świątyni to 18 osób. Jeśli osób będzie więcej prosimy o pozostawanie na zewnątrz świątyni. Według wskazań ks. Biskupa „bezwarunkowo obowiązujące są wszelkie zalecenia sanitarne, wymagające zasłaniania ust i nosa, stosowania środków dezynfekujących oraz zachowania właściwego dystansu między uczestnikami liturgii”.
 1. Koło Caritas zrezygnowało w dniu dzisiejszym ze zbiórki ofiar do puszek. W Wielką Środę  o godzinie 18.00 odbędzie się wydawanie żywnościowych paczek świątecznych dla rodzin z naszej parafii potrzebujących wsparcia. Po odbiór paczek zapraszamy osoby pełnoletnie  do pomieszczenia  pod plebanią.
 1. Spowiedź święta w poniedziałek, wtorek i środę godz. 10.00 – 11.00; 17.00-18.00 i 19.30-20.30 oraz na wszystkich Eucharystiach. Spowiadamy w otwartych konfesjonałach, po spowiedzi świętej prosimy każdorazowo o przetarcie przygotowaną chusteczką kratki przy konfesjonale.
...

 1. Dzisiaj miały rozpocząć się rekolekcje parafialne, niestety wczoraj wieczorem otrzymałem wiadomość, że nasz rekolekcjonista nie może przyjechać. Powód jest prosty koronawirus i względy epidemiologiczne. Wiedzieliśmy, że w klasztorze jakiś czas temu zachorowało kilku braci, ale wydawało się, że przyjazd ojca Janusz jest niezagrożony, niestety sytuacja zmieniła się w ostatniej chwili. Jest nam przykro, ale zwłaszcza po ubiegłorocznej Wielkanocy świetnie rozumiemy względy bezpieczeństwa w tym zakresie. W ciągu jednego wieczora trudno było znaleźć zastępstwo. Mamy nadzieję, że w późniejszym terminie - choć zapewne już nie przed świętami – uda nam się znaleźć jakąś formę rekolekcji dla naszej parafii. Prosimy o zrozumienie, czas jest szczególny i pewne okoliczności są niezależne od nas.
 2. Dzisiaj wyjątkowo nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 19.00.
 3. W poniedziałek wypada 22 dzień miesiąca, msza święta z modlitwami do świętej Rity o godz. 19.00. Katechezy neokatechumenalne rozpoczną się bezpośrednio po Eucharystii.
 4. Nie będzie jednodniowej spowiedzi wielkopostnej, ale zachęcamy do sakramentu pokuty przez cały okres jaki pozostał do świąt. Dodatkowe dyżury spowiedników:

          Od poniedziałku do piątku: 10.00-11.00; 17.00-18.00 i 19.30-20.30. Bardzo prosimy by nie odkładać spowiedzi na czas wielkiego tygodnia.

 1. Wizytę u chorych zaplanowano na Wielki...

 1. W tym roku obchodzimy Rok Świętego Józefa, dlatego piątkowa uroczystość ma dla nas szczególny charakter, zapraszamy na Eucharystię o 7.00, 18.00 i 19.00.
 2. Ważna informacja dotycząca spowiedzi przed świętami Wielkanocnymi. Nie będzie w tym roku spowiedzi rekolekcyjnej, ale będziemy spowiadać w czasie Eucharystii i od najbliższej środy (17 marca) do piątku w dodatkowych dyżurach 17.00-18.00 i 19.30-20.30. Radzimy gorąco, by nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę, w tym tygodniu w podanych godzinach będzie mniej penitentów i dla osób, które unikają skupisk warunki będą komfortowe.
 3. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje, które będą trwały do środy. Rekolekcje poprowadzi dominikanin o. Janusz Chwast. W niedziele nauki na wszystkich mszach. Za tydzień – z powodów technicznych – nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 19.00.
 4. Zapraszamy na Drogi Krzyżowe o godz. 16.30 (dla dzieci) i 17.15 i 20.00 dla dorosłych. Na wieczorną Drogę Krzyżową, przygotowaną przez grupę „Serce kobiety”, zapraszamy szczególnie wszystkie panie.
 5. Przypominamy o spotkaniach rekolekcyjnych dla młodzieży szkół średnich. W tym roku rekolekcje mają inną formułę „Młodzi dla młodych”, czyli zostały w całości przygotowane i będą wygłoszone przez młodzież ze wspólnoty Ruchu Światło-Życie naszej parafii. Spotkania odbywać się nie przez trzy kolejne dni, ale co tydzień w...

 1. Dzisiejsza adoracja o godz. 19.00, wyjątkowo nie będzie przeżywana jak co tydzień w indywidualnie i w ciszy, ale rozważania poprowadzą rodziny z jednego z kręgów Domowego Kościoła. Na czas wspólnej modlitwy zapraszamy szczególnie wszystkich małżonków.
 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe o godz. 16.30 (dla dzieci) i 17.15 i 20.00 dla dorosłych. Wieczorna Droga Krzyżowa o godz. 20.00 będzie miała tytuł „Cichy Jezus”, w czasie nabożeństwa będziemy rozważać milczenie Jezusa, zapraszamy te osoby, które chcą doświadczyć modlitwy w ciszy i skupieniu. Każdej stacji będzie towarzyszyły krótkie rozważania, muzyka i przejmujące obrazy. Zapraszamy.
 1. Zapraszamy na rekolekcje dla młodzieży szkół średnich. W tym roku rekolekcje będą miały formułę „Młodzi dla młodych”, czyli zostały w całości przygotowane i będą wygłoszone przez młodzież ze wspólnoty Ruchu Światło-Życie naszej parafii. Spotkania odbywać się nie przez trzy kolejne dni, ale co tydzień w środę o godz. 19.30 w kościele. Pierwsze w najbliższą środę i wszystkich młodych serdecznie na nie zapraszamy.
 1. W piątek 26.03.2021 z naszej parafii wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wędrówkę rozpoczniemy mszą o godz. 19.00, a potem pojedynczo, lub w małych grupach każdy wyruszy na trasę, która liczy 43 km, będzie pokonywana nocą i będzie prowadziła do kaplicy wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu i z powrotem...

 

 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w kolejne piątki: o godz. 30 dla dzieci oraz o godz. 17.15 dla dorosłych. Na Drogę Krzyżową o godz. 20.00 zapraszamy małżonków, w najbliższy piątek Drogę Krzyżową poprowadzi wspólnota „Spotkania Małżeńskie”. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.15.
 1. Tydzień temu dziękowaliśmy za ofiary złożone na pomoc dla niepełnosprawnych w Środę Popielcową. Bardzo dziękujemy za ofiary wrzucone na ten cel do skrzyneczki stojącej przy zakrystii. Łączna kwota zebrana do tej pory wynosi 9740zł. W chwili kiedy cała kwota trafi do potrzebujących, na stronie internetowej w zakładce „Caritas” opiszemy – z zachowaniem anonimowości – jak zostały rozdysponowane wszystkie środki. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.
 1. W tym tygodniu przypada:

1 czwartek miesiąca. Na mszy o godz. 18.00 będziemy się modlić za księży, siostry zakonne i kleryków pochodzących z naszej parafii, kapłanów, którzy wśród nas pracowali i będziemy prosić o nowe powołania zakonne i kapłańskie.

1 piątek miesiąca. Po mszy porannej księża udadzą się do chorych, spowiedź w czasie Dróg Krzyżowych, czyli od 16.30 – 18.00 i od 20.00 oraz w trakcie Eucharystii. Spowiedź od godziny 17.00.

1 sobota miesiąca. Po mszy porannej spotkanie Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańca.

 1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii...

Msze św.

Parafia św. Jadwigi Królowej w Radomiu - logo

niedziele i święta

7.00, 9.00, 10.30,

12.00, 13.15, 18.00, 20.20

dni powszednie

7.00, 18.00, 19.00 (oprócz soboty)


Osobista adoracja
Najświętszego Sakramentu

adoracja

niedziele i święta

godz. 19.00-20.15

Kalendarz wydarzeń

Brak wydarzeń