1. Od najbliższej środy 1 lipca do 30 sierpnia obowiązywać będzie wakacyjny porządek. W niedziele nie będzie Eucharystii o godz. 13.15 (pozostałe msze święte bez zmian), w dni powszednie Msza święta o godz. 7.00 i 18.00 (nie będzie Eucharystii o godz. 19.00). Ze spowiedzi świętej skorzystać można będzie przed każdą mszą świętą. Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek i czwartek od 17.00-18.00 (kancelaria zamknięta będzie w środy). W okresie wakacyjnym zamknięta będzie poradnia rodzinna dla narzeczonych przygotowujących się   do sakramentu małżeństwa. Dyżury wakacyjne pełnić będzie poradnia przy katedrze (ul. Sienkiewicza 13), spotkania odbywać się będą w soboty od godz. 10.00-12.00.
 2. W tym tygodniu przypada:

1 czwartek miesiąca. Na mszy o godz. 18.00 będziemy się modlić za księży, siostry zakonne i kleryków pochodzących z naszej parafii, kapłanów którzy wśród nas pracowali i będziemy prosić o nowe powołania zakonne i kapłańskie.

1 piątek miesiąca. Po mszy porannej księża udadzą się do chorych. Może się zdarzyć – bo jest okres wakacyjny – że osoba, którą zwykle odwiedzamy w pierwszy piątek miesiąca będzie w tym czasie nieobecna, bardzo prosimy o przekazanie informacji panu kościelnemu. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godziny 17.00.

1 sobota miesiąca. Po mszy porannej spotkanie Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańca.

 1. Przypominamy, że w niedzielę za tydzień, na mszach o godz. 10.00 i 12.00 przeżywać będziemy w naszej parafii I Komunię świętą. Proponujemy, by uczestnikami tej mszy świętej były dzieci pierwszokomunijne i ich najbliższe rodziny. Osoby, które zamówiły intencje na msze święte w tych godzinach, zapraszamy na Eucharystię do duszpasterstwa akademickiego. Jeszcze raz zachęcamy wszystkich, którzy zazwyczaj uczestniczą w Eucharystii o godz. 10.30 lub 12.00, by za tydzień wybrali msze o innych godzinach.
 2. W poniedziałek wypada 22 czerwca, zapraszamy wszystkich czcicieli św. Rity na mszę świętą o godz. 19.00.
 3. Prosimy osoby, które zamówiły intencje w niedzielę 12 lipca o godz. 13.15 o kontakt z księżmi.
 4. Już teraz przypominamy, że od środy 1 lipca do 30 sierpnia obowiązywać będzie wakacyjny porządek w niedziele nie będzie Eucharystii o godz. 13.15 (pozostałe msze święte bez zmian), w dni powszednie Msza święta o godz. 7.00 i 18.00 (nie będzie Eucharystii o godz. 19.00). Spowiedź przed każdą Eucharystią.
 5. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” można między innymi przeczytać dlaczego praktyka pierwszych piątków miesiąca ma tak duży potencjał.

 1. Rocznicę I Komunii świętej będziemy przeżywać w naszej parafii w niedzielę za tydzień 21 czerwca na mszy świętej o godz. 12.00. Na pierwszą próbę zapraszamy we wtorek 16 czerwca o godz. 15.00.
 2. I Komunię świętą zaplanowano w dwóch turach, we wrześniu, oraz w niedzielę za dwa tygodnie 28 czerwca na mszach świętych o godz. 10.30 i 12.00. To jest ważna informacja nie tylko dla bezpośrednio zainteresowanych. Kościół jest mały, musimy zadbać o między dziećmi był odpowiedni dystans, dlatego zachęcamy, by w miarę możliwości osoby, które nie przeżywają I Komunii najbliższych wybrały w tych dniach msze o innych godzinach. Przypomnijmy: rocznica I Komunii świętej za tydzień o godz. 12.00 i I Komunia za dwa tygodnie o godz. 10.30 i 12.00.
 1. Termin I komunii świętej został przełożony, a wcześniej przyjęto intencje – te msze, na których teraz będzie I Komunia święta. Ponieważ są to intencje związane z rodzinnymi jubileuszami, dlatego nie chcemy ich przekładać na inny dzień lub zmieniać godziny, dlatego zapraszamy tych, którzy zamówili intencje i ich rodziny, w tych samych godzinach będzie celebrowana dla nich msza w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego (w razie wątpliwości, prosimy o kontakt z księżmi).
 1. Zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania na spotkanie w najbliższy piątek (19 czerwca), o godz. 19.00 na Eucharystię do kościoła po której odbędzie się spotkanie formacyjne.
 2. Prosimy osoby...

 1. Jutro (8 czerwca) wypada wspomnienie liturgiczne św. Jadwigi Królowej i odpust w naszej parafii. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 19.00. Na Eucharystii o godz. 9.00 i 1800 kazanie odpustowe wygłosi ks. dr Maciej Korczyński proboszcz parafii świętej Rodziny w Radomiu.
 2. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Bożego Ciało). Do ostatniej chwili w związku z sytuacją epidemiologiczną nie byliśmy pewni jak będzie przebiegać tym dniu procesja Bożego Ciała. Według najbardziej aktualnych przepisów prawa, nie obowiązuje limit liczby wiernych uczestniczących w zgromadzeniach poza świątynią. Dlatego Procesja Bożego Ciała będzie przebiegać w taki sam sposób, jak w poprzednich latach, zachowana zostanie również trasa procesji. Według tych samych przepisów wierni zobowiązani są do zakrywana ust i nosa (czyli noszenia maseczki), lub zachowania między sobą odległości 2 metrów. W praktyce zachowanie takiego dystansu jest niemożliwe. Dlatego bardzo proszę uczestników procesji o założenie maseczek. Tak jak co roku – po mszy świętej o godz. 9.00 - udamy się z procesją eucharystyczną do 4 ołtarzy. Trasa procesji nie ulega zmianie. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy następujące grupy:

I ołtarz – Wspólnotę Neokatechumenalną

II ołtarz – Koła Żywego Różańca

III ołtarz – Domowy Kościół

IV ołtarz &ndash...

 

 1. W opublikowanym kilka dni temu dekrecie Biskup Diecezji Radomskiej napisał:

Uwzględniając aktualne decyzje władz państwowych, stosownie do wskazań Przewodniczącego Konferencji Episkopatu zawartych w Komunikacie z dnia 27 maja 2020 roku – odwołuję dyspensę dotyczącą zwolnienia z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej.

Oznacza to, że od dzisiejszej niedzieli, wraca obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii pod sankcją grzechu ciężkiego. Od dzisiaj nie obowiązuje również limit osób, które mogą uczestniczyć w Eucharystii, choć nadal pozostaje obowiązek noszenia maseczek i zachowanie 2 metrowego dystansu. Zgadnie z zapowiedziami powracamy do spowiedzi świętej w czasie Eucharystii i w konfesjonale. W niedzielę za tydzień kończy się okres Wielkanocny i czas, w którym mamy obowiązek przystąpić do spowiedzi i komunii św. Zachęcamy do spowiedzi, będziemy spowiadać w czasie Eucharystii, ale myśląc o osobach, które pracują dłużej, spowiedź będzie możliwa również od poniedziałku do czwartku od 19.30-20.30 i w ramach pierwszego piątku miesiąca od godz. 17.00.

 1. Od 16 marca w dni powszednie wspólnie modliliśmy się na różańcu o godz. 20.30. Był to dla nas bardzo ważny czas, a wspólna modlitwa stała się w wielu domach stałym zwyczajem. Jutro zapraszamy na ostatni różaniec o godz. 20.30, tym razem zapraszamy nie na transmisję, ale do świątyni. Modliliśmy się w swoich...

 1. Z radością informujemy, że pochodzący z naszej parafii diakon Piotr Osiński w najbliższą sobotę przyjmie świecenia kapłańskie w kościele pw. św. Jakuba Większego w Obrze. Piotr należy do Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, przed seminarium ukończył studia prawnicze, klerykiem w Zgromadzeniu Chrystusowców jest również jego starszy brat Paweł. Mszę prymicyjną w rodzinnej parafii ks. neoprezbiter odprawi w niedzielę 7 czerwca o godz. 15.00.
 2. Również w sobotę święcenia kapłańskie w radomskiej katedrze przyjmie diakon Paweł Łęcki, który ostatnie miesiące spędził w naszej parafii na praktyce diakońskiej. Mszę świętą prymicyjną  w naszej parafii Paweł odprawi 15 czerwca o godz. 18.00. W tej chwili diakonii Piotr i Paweł są na rekolekcjach poprzedzających święcenia, serdecznie polecamy ich Waszej modlitwie.
 3. W dzisiejszą niedzielę modlimy się prosząc o nowe powołania kapłańskie i taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu.
 4. Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie – planujemy od 1 czerwca, wrócić do dawnego rytmu spowiedzi świętej. W poniedziałek za tydzień, 1 czerwca, chcielibyśmy po raz ostatni poprowadzić różaniec o godz. 20.30. W ostatnich dwóch miesiącach dla wielu rodzin ta modlitwa była codzienną ważną praktyką. Będziemy o tym jeszcze przypominać za tydzień, ale już dziś na ten różaniec do naszej świątyni, zapraszamy tych, którzy modlili się za nami przez ten czas...

 

 1. Jeszcze raz bardzo dziękuję przede wszystkim za modlitwę w czasie mojej choroby, ale również za wszelkie przejawy życzliwości i troski. Po długiej kwarantannie nie tylko czuję się dobrze, ale zgodnie z przyjętymi procedurami w minionym tygodniu dwa testy zaświadczyły, że jestem zdrowy.
 2. Zmieniły się normy określające liczbę osób, która może uczestniczyć w Eucharystiach, w naszym kościele to 33 osoby. Jest piękna wiosenna pogoda, dlatego, gdyby liczba uczestników przekraczała ten pułap, bardzo prosimy o pozostanie na zewnątrz kościoła. W dni powszednie, jeśli nie ma żadnego święta, zwłaszcza na mszach o 7.00 i 19.00 liczba uczestników jest mniejsza od wyznaczonej, jeśli ktoś uczestniczył w dni powszednie w Eucharystiach i zaniechał tej praktyki, to jest dobry czas, aby do niej wrócić. Pamiętamy o tym, aby nosić maseczki, również w czasie Eucharystii (i zdejmować je tylko na komunię), o tym, żeby zachować odpowiedni odstęp i przyjmować komunię świętą w określonym porządku.
 3. W piątek 22 maja, wypada wspomnienie św. Rity, w poprzednich latach kościół był wypełniony, niestety również w tym dniu obowiązuje nas limit 33 osób. Wiem, że wiele z nas pragnęłoby bezpośrednio uczestniczyć w tej Eucharystii, niestety nie jest to możliwe. Chcielibyśmy nie tylko uniknąć sytuacji zagrożenia zdrowia, ale również takiej sytuacji, gdy ktoś przyjeżdża z daleka i nie ma dla niego miejsca w kościele, dlatego...

 

 1. Dzisiaj swoją praktykę duszpasterską kończy diakon Paweł, ta praktyka w zasadniczy sposób różniła się od praktyk poprzednich diakonów. Czas Triduum Paschalnego i świąt Paweł spędził w swoim pokoju. Bardzo się cieszymy, że diakon kończy praktyki zdrowy, co potwierdzają odpowiednie testy i życzmy mu dobrego przygotowania do święceń i kapłaństwa przeżywanego z wiarą i mocą Ducha Świętego. Prosimy o modlitwę za diakona Pawła, który przyjmie święcenia kapłańskie 30 maja.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo majowe, codziennie o godz. 18.30, (w sobotę i niedzielę bezpośrednio po mszy świętej o godz. 18.00). W czasie nabożeństw, tak jak w ostatnich latach, nie będzie „czytanek”, ale zawsze będzie kilka minut na osobistą modlitwę w ciszy przed Najświętszym Sakramentem.
 3. W czwartek 14 maja Papież Franciszek ogłosił dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Będziemy się modlić w tym dniu w tej intencji na wszystkich Eucharystiach, ale zapraszamy do rodzinnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30. Wydaje się, że w tej modlitwie uczestniczy nieco mniej osób niż wcześniej, ale bardzo prosimy o włączenie się w modlitwę w czwartek.
 4. Przypominamy o obowiązku spowiedzi i przystąpienia do komunii św. w okresie Wielkanocnym. W tym roku, z oczywistych powodów, nie było parafialnej spowiedzi Wielkanocnej w takiej formie jak w poprzednich latach. Jednak wielu parafian pod koniec...

 1. W miniony czwartek, ks. proboszcz zakończył swój pobyt w szpitalu, czuje się bardzo dobrze, choć zgodnie ze wskazaniami lekarzy najbliższe dni spędzi w domu. Zapewne proboszcz uczyni to jeszcze osobiście, ale już dziś dziękuje za modlitwę i wszystkie przejawy troski. Jutro diakon Paweł kończy swój czas kwarantanny, czuje się bardzo dobrze a kolejny testy potwierdzają, że jest zdrowy.
 2. Rozpoczął się miesiąc maj, zapraszamy na nabożeństwa majowe o 18.30 (po mszy świętej). Od poniedziałku do piątku, nabożeństwo będzie zaczynać się punktualnie o 18.30, a w sobotę
  i niedzielę po mszy świętej wieczornej (kilka minut później). Pamiętamy o wszystkich szczegółowych wskazaniach dotyczących zagrożeń epidemiologicznych. W kościele stajemy w pewnej odległości od siebie, do komunii podchodzimy w dwóch procesjach: po jednej stronie osoby przyjmujące komunię na rękę, po drugiej osoby przyjmujące komunię do ust. Jeśli komunii udziela dwóch księży, jeden udziela komunii na rękę, drugi w tradycyjny sposób. Jeśli komunii udziela jeden ksiądz, najpierw udziela komunii na rękę, potem pozostali. W nabożeństwach, adoracji może uczestniczyć 21 osób, jeśli będzie ich więcej, prosimy aby pozostać na zewnątrz kościoła w ławkach.
 3. Msze odbywać się będą zgodnie z ustalonym porządkiem, można korzystać z sakramentu pokuty, zamawiać intencje mszy świętej, ustalać terminy chrztu, załatwiać formalności ślubne, odbierać z kancelarii potrzebne...

Z wielką radością informuję, że właśnie wróciłem ze szpitala, lekarze określili mój aktualny stan jako „dobry”, ale zalecili bym jeszcze przez dwa tygodnie pozostał w domu, biorąc systematycznie przepisane leki. Wszystko wskazuje na to, że w okresie kiedy przebywałem na domowej kwarantannie i na początku pobytu w szpitalu przeszedłem chorobę określoną jako COVID-19. Wracam do zdrowia, dziś nie mam żadnych objawów, aktualne wyniki testów są negatywne. Zgodnie z zaleceniami lekarzy pozostaję „w domowej izolacji”, by po krótkim czasie potwierdzić formalnie „bycie ozdrowieńcem”.

Pomimo trudności, które niesie choroba, był to dla mnie bardzo ważny i błogosławiony czas, doświadczyłem tyle troski, pomocy i życzliwości, że bardzo często byłem po prostu wzruszony i przejęty. Bardzo dziękuję za modlitwę, fakt, że co kilka godzin różne osoby odmawiały w mojej intencji Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec, modlitwę pompejańską jest dla mnie powodem do wielkiej wdzięczności. Zawsze marzyłem o skracaniu dystansu, budowaniu wspólnoty poprzez radość, uczestnictwo w sakramentach i wspólne przezwyciężanie różnych trudności. Ostatnie dni były dla mnie doświadczeniem takiego czasu, w którym ja sam niewiele mogłem dać, a otrzymałem bardzo dużo dobra i miłości. Choć nasza świątynia, nie była w tych dniach – i chyba jeszcze nie będzie – wypełniona tak jak zwykle...

Msze św.

Parafia św. Jadwigi Królowej w Radomiu - logo

niedziele i święta

7.00, 9.00, 10.30,

12.00, 13.15, 18.00, 20.20

dni powszednie

7.00, 18.00, 19.00 (oprócz soboty)


Osobista adoracja
Najświętszego Sakramentu

adoracja

niedziele i święta

godz. 19.00-20.15

Kalendarz wydarzeń

Brak wydarzeń