1. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii diakona Pawła Łęckiego, który w kolejne niedziele będzie odbywał w naszej parafii praktyki duszpasterskie. Diakon Paweł pochodzi z parafii św. Mikołaja w Wysokiej. Już teraz otoczmy go naszą modlitwą i życzliwością.
 2. Można już zamawiać wypominki roczne i jednorazowe. Na parapecie leżą kartki, na które można wpisywać imiona i nazwiska zmarłych, można je przynosić po mszach świętych lub w godzinach pracy kancelarii parafialnej.
 3. Czcicieli św. Rity zapraszamy we wtorek 22 października na mszę świętą z obrzędem poświęcenia róż o godz. 19.00.
 4. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Bal Wszystkich Świętych 31 października (czwartek), w strojach świętych przychodzimy na różaniec na godzinę 18.30. Po nabożeństwie rozpoczniemy nasz bal w salach Duszpasterstwa Akademickiego. Zakończenie o godz. 20.00.
 5. W ostatnim czasie wymienione zostały okna w pomieszczeniach duszpasterskich w piwnicach plebanii, oraz okna w wieży kościoła (nad głównym wejściem do kościoła), na razie zamiast szyb znajduje się tam pleksa, ale zostaną tam umieszczone witraże, które wraz z witrażem Ducha Świętego nad drzwiami wejściowymi tworzyć będą jedną kompozycję. Mamy nadzieję, że uda nam się te pracę zamknąć do świąt Bożego Narodzenia. Planujemy – jeszcze w październiku – dokończyć układanie kostki wokół kościoła i zamontować bramy wjazdowe.
 6. W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce liczymy wiernych...

 1. Rozpoczął się miesiąc październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 18.30 i w niedziele o godz. 19.00. Bardzo cieszy nas duża liczba dzieci, które głośno do mikrofonu odmawiają kolejne „zdrowaśki”. Dzieci jest naprawdę dużo i jest to dla nich nie tylko szkoła modlitwy, ale również szkoła odwagi. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, które do tej pory nie było na różańcu.
 2. Za tydzień 13 października 2019 r. przypada XIX Dzień Papieski, w tym roku przeżywany pod hasłem Wstańcie chodźmy . Jak co roku po mszach świętych zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. List pasterski z okazji Dnia Papieskiego znaleźć można na parafialnej stronie internetowej i na parapetach przy wyjściu ze świątyni.
 3. Można już zamawiać wypominki roczne i jednorazowe. Na parapecie leżą kartki, na które można wpisywać imiona i nazwiska zmarłych, można je przynosić po mszach świętych lub w godzinach pracy kancelarii parafialnej. Przypominamy, że jest już książka intencji na rok 2020.
 4. Trwają pracę remontowe wokół kościoła, wszystko odbywa się zgodnie z planem, kolejnym etapem prac będzie montaż nowych bram i furtki, a potem ułożymy kostkę przy bramach i figurze Matki Bożej. Jeśli nie będzie dużych opóźnień i pogoda na to pozwoli mamy nadzieję, że uda się uporządkować również obszary zielone wokół kościoła.
 5. Za tydzień – w drugą niedzielę miesiąca – zapraszamy na msze dla przedszkolaków i ich rodziców o godz. 12.00 do...

 1. Dwie informacje które, które były podawane tydzień temu, ale są na tyle istotne, że warto je powtórzyć:

- Jest już księga intencji na rok 2020. Zależy nam aby możliwość rezerwacji Eucharystii miały osoby, które obchodzą w przyszłym roku jubileusze – zwłaszcza te „okrągłe”. Dlatego do końca września będziemy rezerwować tylko msze sprawowane w rocznice urodzin i ślubu. Bardzo prosimy by przejrzeć kalendarz sprawdzić, czy nadchodzącym roku nie wypadają takie jubileusze i już teraz zarezerwować Eucharystię. Msze za zmarłych będziemy można rezerwować od 1 października.

 1. Rozpoczynamy kolejne przygotowanie kandydatów do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież z naszej parafii, która uczęszcza do 8 klasy szkoły podstawowej oraz osoby starsze, które nie mają jeszcze tego sakramentu, a chciałaby go przyjąć. Przyjęcie sakramentu bierzmowania wymaga osobistej decyzji, tych którzy chcą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu zapraszamy do pobrania deklaracji z zakrystii, z kancelarii parafialnej, ze stolika z tyłu kościoła lub ze strony internetowej parafii. Wypełnioną deklaracje kandydat przynosi osobiście wraz ze swoim rodzicem w ustalonych godzinach, które są umieszczone na deklaracji. Zapisy trwają do 7 października 2019r.
 2. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej, szczegóły dotyczące przygotowania do...

 1. Jest już księga intencji na rok 2020. Zależy nam aby możliwość rezerwacji Eucharystii miały osoby, które obchodzą w przyszłym roku jubileusze – zwłaszcza te „okrągłe”. Dlatego do końca września będziemy rezerwować tylko msze sprawowane w rocznice urodzin i ślubu. Bardzo prosimy by przejrzeć kalendarz sprawdzić, czy nadchodzącym roku nie wypadają takie jubileusze i już teraz zarezerwować Eucharystię. Msze za zmarłych będziemy można rezerwować od 1 października.
 2. Rozpoczynamy kolejne przygotowanie kandydatów do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież z naszej parafii, która uczęszcza do 8 klasy szkoły podstawowej oraz osoby starsze, które nie mają jeszcze tego sakramentu, a chciałaby go przyjąć. Przyjęcie sakramentu bierzmowania wymaga osobistej decyzji, tych, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu zapraszamy do pobrania deklaracji z zakrystii, z kancelarii parafialnej, ze stolika z tyłu kościoła lub ze strony internetowej parafii. Wypełnioną deklaracje kandydat przynosi osobiście wraz ze swoim rodzicem w ustalonych godzinach, które są umieszczone na deklaracji. Zapisy trwają do 7 października 2019r.
 3. Jeszcze raz przypominamy, że osoby, które planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński mają obowiązek uczestnictwa w katechezach przygotowujących do małżeństwa niezależnie od tego czy uczestniczyły w kursach przedmałżeńskich w szkole. Takie kursy są w wielu miejscach naszej...

 1. Zapraszamy wszystkie dzieci i nauczycieli na mszę świętą rozpoczynającą rok szkolny jutro o godz. 8.00.
 2. Księża Biskupi wystosowali do nas komunikat oraz jeden apel adresowany głównie do rodziców i prawnych opiekunów dzieci. Apel dotyczy zapobieganiu deprawacji dzieci i rodzicielskiej troski nad zajęciami dodatkowymi w szkole. Apel zawiera wzór pisma, które można złożyć w szkole, by mieć pewność w jakich zajęciach uczestniczą dzieci. Dokumenty znaleźć można na parapetach i przy wyjściu ze świątyni, oraz na stronie internetowej naszej parafii.
 3. W ostatnim czasie położona został kostka na części placu przed kościołem, prace nie zostały jeszcze zakończone. Przerwa nie jest przypadkowa, czekamy na przygotowanie nowych bram wjazdowych, dopiero kiedy zostaną zamontowane ułożymy kostkę na pozostałej części placu, a dotychczasowe ogrodzenie zostanie zastąpione żywopłotem z cisów. Mamy nadzieję, że jeszcze jesienią po ułożeniu kostki uda nam się uporządkować obszary zielone wokół kościoła.
 4. Od października ubiegłego roku grupa młodzieży z naszej parafii przygotowywała się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, sama uroczystość odbędzie się 16 i 17 października. Rodziców kandydatów do bierzmowania i młodzież zapraszamy na spotkanie w niedzielę za tydzień o godz. 19.00 do Duszpasterstwa Akademickiego. Młodzież, która w tym roku uczęszcza do klasy ósmej, rozpocznie przygotowania do sakramentu bierzmowania w...

 1. W czwartek przypada 22 dzień miesiąca, na mszy świętej o godzinie 18.00 msza święta z modlitwami do świętej Rity.
 2. Zapraszamy dzieci, młodzież, ministrantów i oazowiczów na powakacyjny dzień wspólnoty do Sanktuarium w Skarżysku Kamiennej. Wyjazd w sobotę 31 sierpnia o godz. 8.00, zapisy u pana kościelnego.
 3. Wspólnota "Spotkania Małżeńskie"- której liderami są małżonkowie z naszej parafii zaprasza na weekendową randkę małżeńską w dniach 27-29 września w Dąbrówce nad Pilicą. Rekolekcje przeznaczone są dla małżeństw sakramentalnych bez względu na wiek i staż małżeński. Podczas tego weekendu będzie można przezwyciężyć trudności we wzajemnej komunikacji, nauczyć się rozmawiać ze sobą, pogłębić, odnowić albo nawet odbudować małżeńską więź. Szczegóły i informacje o zapisach znaleźć można na stronie pl, stronie parafialnej i na plakacie wiszącym w gablotce. Zainteresowani zapewne zrobią sobie zdjęcie plakatu zawierającego wszystkie niezbędne informacje.
 4. Jest jeszcze możliwość zapisu na wrześniową pielgrzymkę do Włoch, wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do księdza proboszcza lub pana kościelnego.
 5. W aktualnym numerze „Gościa Niedzielnego” kilka artkułów o ideologii LGTB oraz wspomnienie o zmarłym kapłanie i aktorze ks. Kazimierzu Orzechowskim. Zachęcamy do lektury.

 1. W tym tygodniu przypada:

1 czwartek miesiąca. Na mszy o godz. 18.00 będziemy się modlić za księży, siostry zakonne i kleryków pochodzących z naszej parafii, kapłanów, którzy wśród nas pracowali i będziemy prosić o nowe powołania zakonne i kapłańskie.

1 piątek miesiąca. Po mszy porannej księża udadzą się do chorych. Może się zdarzyć – bo jest okres wakacyjny – że osoba, którą zwykle odwiedzamy w pierwszy piątek miesiąca będzie w tym czasie nieobecna, bardzo prosimy o przekazanie informacji panu kościelnemu. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godziny 17.30.

1 sobota miesiąca. Po mszy porannej spotkanie Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańca.

 1. 6 sierpnia wyruszy 41 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do przyłączenia się do grupy akademickiej 21. Zapisy codziennie od 3 sierpnia w godzinach od 19.00-20.00 w Duszpasterstwie Akademickim. W grupie oprócz ciekawych konferencji, modlitwy różańcowej, rozważania słowa Bożego i codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 1. W aktualnym numerze „Gościa Niedzielnego”, krótki przewodnik jakie są obowiązki katolika w czasie urlop i co zrobić jeśli są kłopoty z ich wypełnieniem. Zachęcamy do lektury.

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej naszego nowego wikariusza ks. Łukasza Madeja. Życzymy owocnej pracy duszpasterskiej wśród nas.
 1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu obowiązuje letni porządek nabożeństw. W niedziele nie ma Eucharystii o godz. 13.15 (pozostałe msze święte bez zmian, ostatnia Eucharystia o godz. 20.20). W dni powszednie nie ma mszy o godz. 19.00, (msze święte o godz.. 7.00 i 18.00) spowiedź jest możliwa przed każdą mszą, a kancelaria parafialna czynna we wtorki i czwartki od 17.00- 18.00.
 2. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawimy w sobotę po Mszy św. o godzinie 18:00.

 3. Dziś w „Gościu Niedzielnym” – teologiczne wyjaśnienie jak rozumieć i traktować modlitwę ks. Dolindo „Jezu, Ty się tym zajmij”. Prasa katolicka do nabycia u ministrantów lub w zakrystii.

 1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu obowiązuje letni porządek nabożeństw. W niedziele nie będzie Eucharystii o godz. 13.15 (pozostałe msze święte bez zmian, ostatnia Eucharystia o godz. 20.20). W dni powszednie nie będzie mszy o godz. 19.00, (msze święte o godz.. 7.00 i 18.00) spowiedź będzie możliwa przed każdą mszą, a kancelaria parafialna czynna będzie we wtorki i czwartki od 17.00- 18.00.
 2. W tym tygodniu przypada:

 1 czwartek miesiąca. Na mszy o godz. 18.00 będziemy się modlić za księży, siostry zakonne i kleryków pochodzących z naszej parafii, kapłanów którzy wśród nas pracowali i będziemy prosić o nowe powołania zakonne i kapłańskie.

1 piątek miesiąca. Po mszy porannej księża udadzą się do chorych. Spowiedź od godziny 17.00. Jest okres wakacyjny, księża mogą dotrzeć do chorych nieco później niż co miesiąc prosimy o cierpliwość.

1 sobota miesiąca. Po mszy porannej spotkanie Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańca.

 1. Kończymy zapisy na wrześniową pielgrzymkę do Włoch, wszystkich zainteresowanych prosimy o zapisy. Ulotkę ze szczegółowymi informacjami znaleźć można na parapetach przy drzwiach wyjściowych z kościoła.
 2. W „Gościu Niedzielnym” można znaleźć artykuł o niezwykłym proboszczu z Rimini. Ks. Probo Vaccarinim skończył właśnie 100 lat, przed seminarium był mężem i ojcem siedmiorga dzieci, jego czterech synów również zostało księżmi. Wszystkich zaciekawionych zachęcamy do lektury.

 1. Ostatni wtorek był dniem zmian personalnych w wielu parafiach naszej diecezji. Ks. Przemysła Żmuda – który w ostatnim roku przebywał w naszej parafii na praktykach diakońskich został wikariuszem w parafii św. Faustyny w Groszowicach (pozostał w naszym dekanacie). Ks. Biskup dokonał jeszcze jednej ważnej dla nas zmiany, nasz wikariusz ks. Łukasz Baranowski z dniem 1 lipca został mianowany wikariuszem parafii św. Brata Alberta w Starachowicach. Z jednej strony zmiany w życiu księdza są czymś naturalnym, ale i trudnym, zżywamy się z księżmi, zaprzyjaźniamy i choć szanujemy wolę Księdza Biskupa pojawia się nutka żalu. Chcemy pożegnać księdza Łukasz w niedzielę za tydzień na mszy świętej o godz. 10.30 i podziękować za bardzo dobre kazania, za oddaną posługę w konfesjonale, opiekę duszpasterską nad młodzieżą i ministrantami i wiele innych rzeczy. To będzie również czas naszej modlitwy w intencji ks. Łukasza. Również w miniony wtorek, ks. Biskup wikariuszem naszej parafii mianował ks. Łukasza Madeja, który przez ostatnie lata pracował w Bliżynie. Znamy nowego wikariusza bo kilka lat temu był w naszej parafii na praktykach diakońskich.
 2. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na parafialny wakacyjny obóz dla młodzieży w Jastrzębiej Górze zaplanowano od 18-25 sierpnia, o szczegóły można pytać ks. Michał.
 3. W najbliższy czwartek zapraszamy na wszystkie panie na spotkanie w ramach cyklu „Serce Kobiety”....